Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
25. novembra 2014 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o, NKS

Komunitné centrum v Nitre sa rozrastie o materské centrum

NITRA 24. novembra – Ku komunitnému centru pri Orechovom dvore v Nitre, kde žije početná rómska komunita, pribudnú ďalšie unimobunky. Malo by v nich vzniknúť materské centrum. Agentúru SITA o tom informoval viceprimátor Nitry Štefan Štefek. „Tromi unimobunkami prispel dobrovoľným príspevkom Zbor dobrovoľníkov Maltézskeho rádu, ďalšie tri financovali zo získaného grantu nitrianske saleziánky, ktoré v komunitnom centre pôsobia,“ dodal Štefek. Podľa vedenia mesta bude materské centrum do konca roka hotové a funkčné.

Komunitné centrum vykonáva svoje aktivity v prospech obyvateľov prevažne rómskeho etnika so základným vzdelaním. Jeho súčasťou je kancelária pre terénneho sociálneho pracovníka a jeho asistenta, spoločenská miestnosť, kuchynka, sanitárna miestnosť a WC s príslušenstvom. Základná škola Novozámocká tam prevádzkuje alokovanú triedu prvého ročníka pre deti z Orechovho dvora. Otvorenie ďalších ročníkov mesto zatiaľ nemá v pláne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X