Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Komorny orchester vsmu fb .jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
24. mája 2018 Podujatia a akcie NitraKoncerty od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Komorný orchester VŠMU sa v pondelok predstaví v Nitrianskej galérii

V pondelok 28. mája o 19.30 hod. sa návštevníkom Nitrianskej galérie  v Koncertnej sále Župného domu predstaví Komorný orchester VŠMU pod umeleckým vedením Jozefa Horvátha.

Jozef Horváth je odborným asistentom na Katedre strunových a dychových nástrojov Hudobnej a tanečnej fakulty (HTF) VŠMU a pravidelne sa venuje prípravám projektov Komorného orchestra VŠMU. Orchester je zložený zo študentov HTF VŠMU, niekedy tiež pedagógov VŠMU a bývalých absolventov školy.

Koncert v Nitre je súčasťou viacerých aktivít orchestra VŠMU počas akademického roka a zároveň možnosťou predviesť pripravený program aj mimo Bratislavy a pôdy vysokej školy.

V programe zaznejú tri svetoznáme reprezentatívne diela W. A. Mozarta – Divertimento D-dur KV 136, Edwarda Elgara – Serenáda e mol pre sláčikový orchester a Arnolda Schönberga – Zjasnená noc vo verzii pre sláčikový orchester.

Program potrvá približne 75 minút bez prestávky. Vstup na koncert, ktorý sa koná v spolupráci s Nitrianskou galériou, je voľný.

Komorny orchester vsmu plagat.jpg

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X