Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nitra v.f.
1. januára 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Klub darcov podporil tri projekty

Nitra 1. januára – Klub darcov pôsobiaci pri Nitrianskej komunitnej nadácii (NKN) podporil tri verejnoprospešné projekty, ktoré budú zrealizované v tomto roku.

Ako uviedla správkyňa NKN Ľubica Lachká, najväčšie sympatie viac ako stovky členov Klubu darcov si získala Spojená škola Červeňova, ktorá vychováva vyše 120 žiakov s rôznymi druhmi postihnutia. Jej projekt s názvom Vonku sa nám lepšie dýcha – školský dvor je naša pýcha zaujal 54 darcov. Pedagógovia školy chcú z udeleného grantu vybudovať pre svojich žiakov v nevyužívanej časti školského dvora aktívnu oddychovú zónu. Tú budú môcť navštevovať všetci bez ohľadu na hendikep. Plánovaná oddychová zóna bude vybudovaná vedľa náučného chodníka s meteorologickou stanicou, skleníkom, bylinkovým a kvetinovým záhonom.

„Veľkú podporu mali aj ekoaktivisti z občianskeho združenia Campanula a ich nápad na verejnú ekozáhradu pre všetkých. Projekt s názvom KOZA za riEKOu chce využiť grant vo výške 900 eur na vytvorenie komunitnej záhrady v priestore Hidepark za riekou Nitra. Do jej tvorby bude prizvaná široká verejnosť. Chcú takto inšpirovať ľudí k tvorbe zelených a jedlých miest u nich doma, na balkónoch, strechách a mestských priestranstvách,“ povedala Lachká. Okrem zlepšenia životného prostredia má tento projekt pomôcť aj k fyzickému a psychickému zdraviu ľudí. Súčasťou budú aj tvorivé remeselné dielne, prednášky o zdravej výžive, varení, ekológii a umení, ktoré budú prebiehať v komunitnej záhrade.

Klub darcov zaujal aj netradičný medzinárodný festival bubnov a perkusií, ktorý chce zorganizovať Umelecká spoločnosť Tambores. Ide o medzinárodné stretnutie bubeníckych kapiel pôsobiacich v Európe s názvom Drumpoint 2014. „Mladé bubenícke skupiny, ale aj kapely s dlhoročnou tradíciou sa počas trojdňového festivalu predstavia vystúpeniami v centre mesta i spoločným galaprogramom na Svätoplukovom námestí,“ dodala Lachká.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X