Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klub darcov.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nitrianska komunitná nadácia
30. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Klub darcov NKN venoval na podporu verejnoprospešných projektov v Nitre 3 600 eur

Slávnostné podujatie Klubu darcov 2017 sa konalo 26. novembra v PKO Nitra. Tento rok sa rozhodlo darovať a rozhodnúť tak o dianí v Nitre 182 darcov.

„Tento program má už za 14 rokov vybudovanú základňu stabilných darcov, ktorí svoj príspevok venujú každý rok, no teší nás, že pribúdajú aj noví členovia, ktorí sa zaujímajú o to, čo sa deje v ich meste. Nitrianska komunitná nadácia prostredníctvom Klubu darcov spája šikovných ľudí, ktorí majú chuť niečo zmeniť, s dobrými ľuďmi, ktorí sú ochotní tieto zmeny podporiť a je príjemné sledovať, že takáto spolupráca funguje,“ hovorí PR manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) Natália Zákopčanová.

Klub darcov 2.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Moderátormi Klubu darcov 2017 boli dvaja členovia Správnej rady nadácie Nikoleta Kováčová a Ivan Gontko. Hudobným spríjemnením večera boli nitrianske jazzové legendy E.G.O. Group pod vedením Eugena Gnotha.

Štrnásty ročník Klubu darcov bol však o niečo výnimočnejší, pretože bol zároveň oslavou 15. výročia založenia Nitrianskej komunitnej nadácie. „Súčasťou programu bol krátky dokument, monitorujúci život a smerovanie nadácie počas 15 rokov a, samozrejme, poďakovanie významným podporovateľom a partnerom, vďaka ktorým nadácia funguje úspešne do dnes,“ spomenula Natália Zákopčanová.

Klub darcov 1.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Členstvo v Klube darcov nie je podmienené venovaním vysokej sumy. Príspevkom od 15 eur získa darca okrem pozvánky na spoločenské podujatie aj hlasovacie právo, vďaka ktorému môže hlasovať za tie projekty, ktoré by v Nitre a okolí privítal. Autormi projektov sú občianske združenia, školy, neziskové organizácie či tzv. neformálne skupiny občanov. Podmienkou týchto projektov je ich neziskovosť, prínos pre komunitu či transparentná realizácia a vyúčtovanie nákladov.

Klub darcov 4.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Tento rok sa Klub darcov rozhodol svojimi hlasmi podporiť tieto neziskové projekty:

• Sme tu, aj keď nepočujeme – EFFETA – Stredisko sv. Františka Saleského prostredníctvom projektu chcú vyriešiť problém s nedostatkom vhodných, účelných priestorov na výkon terapeutických intervencií pre deti so sluchovým postihnutím.
• Servisná cyklopumpa – OZ Rozbicyklujme Nitru! vybuduje v Nitre na miestnej cyklotrase verejnú cyklopumpu s príslušenstvom (servisné náradie), kde si môže každý okoloidúci cyklista zadarmo a svojpomocne urobiť základný servis bicykla.
• Komunitná záhrada na Klokočine – združenie STORM zrealizuje revitalizáciu vonkajšej plochy v areáli Komunitného centra na Nedbalovej ulici 17, v Nitre. Plocha bude využitá na edukačné aktivity zamerané na ochranu a tvorbu životného prostredia.

Vďaka krásnej vyzbieranej sume sa nadácia rozhodla pomôcť špeciálnym darom aj štvrtému projektu:

• Environmentálna archeológia pre deti a rodičov – OZ LEUSTACH zaujímavým a hravým spôsobom oboznámia deti, ich rodičov a širokú verejnosť s novými metódami v oblasti skúmania minulosti, ktoré nám dokážu interpretovať život našich predkov.

Klub darcov 3.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Tento rok však Klub darcov nemal porazených. Priamo na podujatí primátor mesta Nitra Jozef Dvonč počas príhovoru prisľúbil, že zvyšné dva projekty budú zrealizované z jeho fondu.

Klub darcov počas svojho 14-ročného fungovania podporil v Nitre a okolí už 88 verejnoprospešných aktivít sumou 51 500 eur. Projekty tohto ročníka budú realizované v roku 2017. Ich priebeh môžete sledovať na stránkach a facebookovej stránke Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X