Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podporene_projekty2_nkn.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NKN
1. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Klub darcov Nitrianskej komunitnej nadácie venoval 3 000 eur na tieto verejnoprospešné projekty

Slávnostné stretnutie členov Klubu darcov sa konalo 27. novembra v PKO Nitra.

„Do trinásteho ročníka Klubu darcov venovalo svoj príspevok 182 dobrých ľudí, ktorí opäť potvrdili, že ich dianie v Nitre zaujíma a majú chuť podporiť dobré neziskové nápady,“ uviedla PR manažérka nadácie Romana Bojdová. Moderátorkou večera bola Nikoleta Kováčova a o hudobný program sa postaral swingový orchester Swingless junior jazz band pod vedením Martina Štourača.

Podporene_projekty5_nkn.jpg
NKN

Klub darcov sa rozhodol tento rok svojimi hlasmi podporiť niekoľko projektov Prvým je projekt s názvom Objav v sebe vedca, ktorého autorom je občianske združenie Viac ako učenie. To bude organizovať pre deti a žiakov vedecké workshopy a konferencie, počas ktorých si žiaci vyskúšajú prácu fyzika. Podporu získal aj obľúbený piknik Raňajky v tráve. Toto podujatie sa pod vedením neformálnej skupiny E. Domanovej bude konať už piaty rok pri Dražovskom kostolíku.

Podporene_projekt_nkn.jpg
NKN

Občianske združenie ŠOK získalo podporu pre svoj projekt Šach pre hmat. V spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska upravia šachové súpravy tak, aby s nimi mohli hrať nevidiaci. Podporený bol aj projekt s názvom Osada Lupka pre všetkých. Vďaka občianskemu združeniu Nitravia bude v osade vybudovaná oddychová zóna pre návštevníkov a organizované podujatia s tematikou starých slovanských remesiel.

Podporene_projekty3_nkn.jpg
NKN

Klub darcov počas svojho trinásťročného fungovania podporil v Nitre a okolí už 84 verejnoprospešných aktivít sumou 47 900 eur. Projekty podporené v tomto ročníku budú realizované v roku 2017. Ich priebeh môžete sledovať na stránkach a facebooku Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X