Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podujatie klub darcov 2022.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nkn.sk
2. decembra 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Klub darcov Nitrianskej komunitnej nadácie prispel na rôzne krásne projekty sumou viac ako 7-tisíc eur

Klub darcov Nitrianskej komunitnej nadácie je grantový program, ktorý umožňuje individuálnym darcom, aby podporili dobré nápady pre rozvoj Nitry.

Každoročne členovia Klubu darcov finančne prispievajú do programu na verejnoprospešné projekty v Nitre a zároveň, prostredníctvom hlasovania, rozhodujú o tom, ktoré z nich budú podporené.

Tento rok sa o podporu uchádzalo 17 projektov a členovia si v prvom kole hlasovania vybrali 6 finalistov. Napokon o víťazoch darcovia rozhodli na slávnostnom podujatí. Podmienkou týchto projektov je ich neziskovosť, prínos pre komunitu či transparentná realizácia a vyúčtovanie nákladov.

Podujatie klub darcov 2022 25 500 250 80.jpg
Foto: www.nkn.sk

Tradičné slávnostné podujatie Klubu darcov 2022 sa konalo 27. novembra 2022 v Kultúrnom centre Zobor. Tento rok do programu darovalo vyše 130 individuálnych a kolektívnych darcov celkovú sumu 5 026 eur.

Podpora projektov

Sme veľmi radi, že sa po nám po trojročnej pandemickej prestávke konečne podarilo zrealizovať toto krásne podujatie. Plná obsadenosť sály v Kultúrnom centre Zobor bola ukážkou toho, že ľudia so srdcom na správnom mieste sa chcú a potrebujú stretávať na takýchto akciách. Ďakujeme všetkým darcom, že napriek krízam, ktoré posledné roky zažívame, sú stále ochotní podporovať dobré verejnoprospešné nápady pre Nitru,“ hovorí správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Ľubica Lachká.

Počas podujatia čakal prítomných bohatý program, a to aj pre najmenších. Vyvrcholením dňa bolo hlasovanie, v ktorom si darcovia vyberali tri projekty.

Podujatie klub darcov 2022 83 500 250 80.jpg
Foto: www.nkn.sk

Vďaka krásnej sume od darcov a kofinancovaniu od The Winnipeg Foundation, mesta Nitra a 2% Nitrianskej komunitnej nadácie, žiadny z projektov neostal tento rok nepodporený.

Projekty si rozdelili celkovú sumu 7 100 eur. Prvé tri víťazné projekty získali grantové šeky v hodnote 2 000 eur, 1 600 eur, 1 400 eur a projekty, ktoré sa umiestnili na 4. až 6. mieste získali každý po 700 eur.

Poradie bolo nasledovné:

 1. miesto – Canisterapia pre osoby s poruchami autistického spektra
  • Neformálna skupina – R. Mikulášik, D. Šipošová, T. Cinová,
  • 78 hlasov,
 2. miesto – Skoky do vedy
  • VIAC AKO UČENIE, o.z.,
  • 55 hlasov,
 3. miesto – Komunita mysliaca pozitívne
  • Združenie STORM, o.z.,
  • 49 hlasov,
 4. miesto – Pomoc – mladým rodinám
  • Podaj mi ruku – Nitra, o.z.,
  • 46 hlasov,
 5. miesto – Podaj Pomocnú Ruku 2023
  • Neformálna skupina – S. Febenová, K. Zaťková, M. Mladý,
  • 41 hlasov,
 6. miesto – Aby sme sa lepšie mali, vzťahy v Hájoch budovali
  • Neformálna skupina – J. Králová, M. Michlíková, E. Šantavá,
  • 26 hlasov.
Podujatie klub darcov 2022.jpg
Foto: www.nkn.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X