Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klokočina, Jedlíkova ulica
maps.google.sk
24. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Na Klokočine sú pre tento rok v pláne investície za pol milióna eur. Čo všetko sa bude robiť?

Výbor mestskej časti Klokočina dostal na investičné akcie v roku 2017 z mestského rozpočtu 500-tisíc eur. Prečítajte si, ktoré investície sa budú z tohto finančného balíka realizovať.

V pláne je súvislá oprava Nedbalovej (od Golianovej po Škultétyho) aj súvislá oprava Alexyho ulice. Zastávku MHD pri Gymnáziu Golianova preložia a vybudujú tu priechod pre chodcov, rovnako preložia aj zastávku pri Nedbalovej ulici. Medzi plánovanými investičnými akciami je aj oprava parkoviska Petzvalova 58 – 60 a oprava komunikácie na križovatke Kmeťova a Hviezdoslavova ulica. Ďalšou etapou bude v spolupráci s vodárňami pokračovať budovanie kanalizácie na Šúdo1lskej ulici. Rekonštruovať sa budú schody za poštou na Jurkovičovej ulici. „Realizovať sa budú i presunuté akcie z roku 2016: parkovisko Bizetova, úplná oprava miestnej komunikácie Bellova ulica, parkovisko Škultétyho 36 – 42, parkovisko Mikovínyho 4, oprava chodníkov Golianova 50 – 54, Beethovenova 14 a Petzvalova ulica,“ vymenovala predsedníčka Výboru mestskej časti Klokočina Marta Rácová.

V tomto roku sa bude robiť aj súvislá oprava chodníka na Baničovej ulici – dokončenie debarierizácie, súvislá oprava chodníka na ulici Benkova 6 – 12 a súvislá oprava chodníka na Žilinskej. Opravovať sa budú obe schodiská pri Materskej škole Nedbalova a peniaze pôjdu aj na projektovú dokumentáciu okružnej križovatky Dolnočermánska – Škultétyho. „Veľmi podnetné boli stretnutia s občanmi, ktoré sa uskutočnili v dňoch 13. – 15. marca 2017. I keď neprišlo veľa občanov, pripomienok a požiadaviek bolo dosť. Týkali sa najmä problémov s parkovaním, čistoty, stavu zelene, stromov a kríkov, opravy chodníkov a komunikácií, rekonštrukcii detských ihrísk, stravovania seniorov na Baničovej ulici. Všetky podnety budú zaslané na riešenie príslušným odborom mestského úradu,“ dodala Rácová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X