Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autá, parkovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
23. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Klokočine pribudne ďalšie parkovisko, stáť bude necelých 28-tisíc eur

Na sídlisku Klokočina pribudne ďalšie parkovisko, stať by sa tak malo v budúcom rokom.

Mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke zmluvu s družstvom Lumen, jej predmetom je vybudovanie parkoviska na Bizetovej 25 – 35.

Parkovisko sa vybuduje na základe cenovej ponuky, ktorú družstvo doručilo mestu 5. decembra tohto roka. Podľa nej bude stáť vybudovanie parkoviska 23.094,45 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 4.618,89 eur, sa tak celková suma vyšplhá na 27.713,34 eur.

Podľa zverejneného dokumentu sa má s prácami na parkovisku začať do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom dokončené má byť najneskôr do 30. apríla 2017.

Záručná doba na zhotovené parkovacie miesta je dohodnutá na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Do rozpočtu necelých 28-tisíc eur sú zahrnuté odkopávky a prekopávky, vodorovné premiestnenie výkopu po spevnenej ceste z horniny, poplatok za skladovanie zeminy a kameniva, ošetrenie trávnika na svahu, odstránenie listnatých stromov a pňov, vodorovné premiestnenie rastlinného materiálu, zásyp jám po pňoch výkopkov, manipulácia s rastlinným materiálom, respektíve jeho nakladanie na dopravný prostriedok či odstránenie ornice.

V rozpočte je taktiež založenie parkového trávnika výsevom v rovine, trávové semeno, respektíve trávová zmes, osadenie lemovacieho obrubníka podklad zo štrkopiesku a prostého betónu či kladenie sivej zámkovej dlažby a ďalšie dodávky materiálov a potrebné práce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X