Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klokočina, parkovanie
ilustračné: maps.google.sk
23. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Klokočine by mali pribudnú parkovacie domy, mesto vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž

Na Klokočine, ktorá patrí k najväčšiemu sídlisku v Nitre, by mali vyrásť tri parkovacie domy.

Mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí odsúhlasilo pravidlá obchodnej verejnej súťaže. Pomocou nej chce radnica nájsť firmu, ktorá parkovacie domy postaví a zároveň by ich aj prevádzkovala.

Mesto vyčlenilo na výstavbu hromadných garáží tri pozemky, tie víťazovi súťaže následne prenajme. Medzi pozemkami je trávnatá plocha, ktorú ohraničujú ulice Mikovíniho, Čajkovského a Partizánska. Ďalší pozemok sa nachádza medzi ulicami Hviezdoslavova a Čajkovského. Tretiu parcelu ohraničujú ulice Jedlíkova a Kmeťova.

Ako uviedla radnica, možnosti, kam umiestniť a ako riešiť objekty parkovacích domov, boli preverené štúdiou. Uchádzači si môžu podľa vlastného rozhodnutia vybrať jednotlivý pozemok alebo aj včetky tri súčasne. „Účelom prenájmu je využitie častí pozemkov na realizáciu občianskej vybavenosti s požiadavkou vybudovania hromadných garáží,“ dodáva magistrát.

Podľa pravidiel súťaže, ktoré schválili mestskí poslanci, musia mať parkovacie domy plné steny, dôvodom je, aby exhaláty a hluk z áut nerušili obyvateľov sídliska.

Súčasťou parkovacích domov nesmú byť byty či ubytovne a je zakázané v nich zriadiť prevádzky herní a pohostinstiev.

Záujemcovia v rámci návrhov musia uviesť, ako budú objekty zasadené do terénu a okolitej zástavby. Predkladatelia návrhov taktiež musia vykonať vlastný prieskum, z ktorého vyplynie vhodný počet parkovacích miest.

K ďalším podmienkam, ktoré by mali navrhovatelia splniť, je uvedenie termínu začiatku výstavby a garantovanie, že stavebné práce nebudú trvať dlhšie než dva roky.

Podľa informácií mesta začala lehota na predkladanie súťažných návrhov plynúť 20. decembra 2016, pričom potrvá do 10. februára 2017.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X