Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Vodné nádrže
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA/Martin Havran
30. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre a okolí sa bezpečne okúpete len na mestskom kúpalisku

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre uverejnil správu o pripravenosti prírodných a umelých kúpalísk na rok 2016. Podľa nej sa v Nitre okrem Letného kúpaliska, ktoré sa nachádza v Mestskom parku na Sihoti, bezpečne neokúpete nikde inde.

Letné kúpalisko v Nitre dostalo súhlas k uvedeniu priestorov do prevádzky dňa 17. júna 2016, o deň neskôr otvorilo svoje brány pre verejnosť. V Nitre a okolí sa však nachádza aj niekoľko prírodných miest, kam sa zvyknú chodiť ľudia kúpať, robia tak ale na vlastné riziko.

Ako informuje RÚVZ Nitra: „K pripravenosti prírodných kúpalísk na LTS uvádzame, že v regióne neevidujeme vyhlásené kúpacie oblasti. Informatívne boli v minulých rokoch sledované vodné nádrže Jelenec, Vráble a štrkovisko Veľký Cetín.“

RÚVZ však ani v tomto roku nesleduje kvalitu vody v uvedených vodných nádržiach. „Listom zo dňa 30. 5. 2011 bola táto skutočnosť oznámená na ÚVZ SR. Zámer nepokračovať v sledovaní kvality vôd bol zdôvodnený tým, že vodné plochy neboli vybudované k rekreácii ale k iným účelom, ako hospodárske nádrže pre chov rýb a závlahy, ťažbu štrku a podobne,“ uvádza úrad.

Vyššie uvedené lokality, ktoré sa nachádzajú v okrese Nitra, neboli doposiaľ vyhlásené ako vhodné na kúpanie a rekreáciu. Ich prevádzka navyše nebola povolená. Dôvodom je, že uvedené vodné plochy vykazovali nedostatky vo vybavenosti aj v kvalite vody.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X