Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bazén, dovolenka, leto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
25. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSOI, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kauza okolo CK Hechter pokračuje, inšpekcia jej nariadila zastavenie nekalej obchodnej praktiky

Slovenská obchodná inšpekcia vydala predbežné opatrenie, ktoré sa týka nitrianskej cestovky Hechter. Týmto opatrením jej SOI nariaďuje zastavenie nekalej obchodnej praktiky.


Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie v Nitre pre Nitriansky kraj doručil cestovke dňa 25. júla 2016 v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa predbežné opatrenie. Ním „spoločnosti Hechter Slovakia, spol. s r. o. nariaďuje zastavenie nekalej obchodnej praktiky spočívajúcej v uzatváraní zmlúv o obstaraní zájazdu na predaj vlastných zájazdov a v uvádzaní akejkoľvek formy informácie, že uvedená spoločnosť disponuje prostredníctvom poistnej zmluvy poistením pre prípad úpadku cestovnej kancelárii,“ uvádza SOI.

Zastavenie sa podľa zverejnených informácií dotýka všetkých prevádzok a taktiež sídla uvedenej spoločnosti vrátane predaja na diaľku prostredníctvom akýchkoľvek webových stránok. Trvať má do času, kým cestovka Hechter nebude disponovať novou uzatvorenou zmluvou o poistení zájazdov pre prípad úpadku cestovnej kancelárii alebo bankovou zárukou.

Cestovke zaniklo poistenie dojednané so spoločnosťou Allianz 15. júna 2016 a to uplynutím výpovednej lehoty na základe výpovede danej zo strany poisťovne v súlade s poistnou zmluvou a Všeobecnými poistnými podmienkami pre povinné zmluvné poistenie pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

Na SOI v Nitre bolo dňa 19. júla a 20. júla 2016 doručených spolu 154 zmlúv o obstaraní zájazdu, ktoré boli cestovkou uzatvorené po termíne 15. júna 2016 v rámci viacerých prevádzok tejto spoločnosti. Ako uvádza obchodná inšpekcia, na základe týchto zmlúv „bol zistený predaj vlastných zájazdov bez poistenia cestovnej kancelárie pre prípad úpadku“, pričom týmto konaním spoločnosť  porušila ustanovenia dané zákonom.

Kauza okolo nitrianskej cestovnej kancelárie Hechter sa vyvíja nasledovne:

  • 15. júna 2016 zaniklo cestovke poistenie, ktoré mala uzavreté s poisťovňou Allianz,
  • 28. júna 2016 doručil SOI písomný podnet spotrebiteľ, ktorý poukázal na to, že cestovka predáva zájazdy bez poistenia zájazdov pre prípad úpadku CK,
  • 29. júna 2016 bola v CK Hechter vykonaná kontrola, pri ktorej sa potvrdili skutočnosti uvádzané v podnete od spotrebiteľa, SOI preto zakázala cestovke predaj zájazdov bez poistenia zájazdu alebo bankovej záruky pre prípad úpadku CK,  inšpekcia zároveň spoločnosti nariadila, aby v termíne do 15. júla 2016 zaslala SOI platnú zmluvu o poistení zájazdu alebo bankovú záruku pre prípad úpadku CK,
  • 4. júla 2016 vykonala SOI v spoločnosti ďalšiu kontrolu, ani v tomto prípade nepredložila spoločnosť potrebné platné zmluvy, navyše bolo zistené, že cestovka porušila uložené opatrenie, pretože zájazdy naďalej predávala bez poistky,
  • 18. júla 2016 bola v spoločnosti vykonaná opätovná kontrola, SOI požiadala cestovku, aby jej predložila všetky uzatvorené zmluvy na predaj zájazdov, ktoré boli uzatvorené v termíne od 16. júna do 18. júla 2016, podľa informácií inšpekcie konateľ cestovnej kancelárie uviedol, že sú len v jednaní s poisťovňou a bankou pre prípad zabezpečenia poistenia alebo bankovej záruky, potrebné zmluvy o poistení však nepredložil,
  • 19. júla 2016 bolo na SOI doručených 154 zmlúv o obstaraní zájazdu zo strany CK Hechter, ktoré cestovka predávala bez potrebného poistenia.

Celé znenie predbežného opatrenie voči cestovnej kancelárii Hechter, ktoré vydala vydala Slovenská obchodná inšpekcia, si môžete prečítať: TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X