Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kaštieľ Malanta, Vladimír Chovan
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
12. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kaštieľom Malanta sa zaoberá aj SNS. Chce docieliť zastavenie predaja národnej kultúrnej pamiatky

Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) je toho názoru, že privatizácia majetku Agrokomplexu je nezákonná a spôsob, akým je vykonávaná, je netransparentný. Predstavitelia strany to uvádzajú v stanovisku uverejnenom na jej webovej stránke.

Strana žiada premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, aby okamžite zastavili privatizáciu kaštieľa v Dolnej Malante. Celý predaj podľa strany nesie známky dlhodobo pripravovaného a cieleného predaja. Ako sme už písali, o podozrivých okolnostiach predaja kaštieľa svedčí hneď niekoľko faktov.

Samotný predaj sa začal krátko pred voľbami, vyhlásenie verejnej súťaže bolo naplánované počas dovolenkového obdobia. Počas minimálne jedného dňa neboli na obhliadku sprístupnené vnútorné priestory kaštieľa, prípadní záujemcovia si mohli pozrieť iba priestory areálu. Toto sú podľa stanoviska strany dostatočné dôvody na zastavenie tohto netransparentného predaja.

Ako tvrdí podpredseda strany SNS Vladimír Chovan v stanovisku, v rezorte pôdohospodárstva majú z celospoločenského hľadiska zo zákona tri štátne podniky štatút neprivatizovateľných spoločností. Ide o Národný žrebčín Topoľčianky, Závodisko Bratislava a Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra. Ich lukratívny majetok láka podnikateľov „navešaných“ na politické strany. Doteraz každá vláda a všetky politické strany ctili existujúci zákonný stav. Aj keď neboli schopné zastaviť prepad poľnohospodárskej a potravinárskej produkcie, nedovolili si siahnuť na majetok týchto spoločností.

Darí sa to až vláde strany SMER-SD, pričom pre podnikateľov prepojených s touto stranou platí rovnako ako pre iných zákonná nedotknuteľnosť majetku Agrokomplexu.

Štátny podnik Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na návrh na uzavretie kúpnej zmluvy na predaj národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Malanta 17. decembra 2015. Kaštieľ, nachádzajúci sa tri kilometre od Nitry, predáva štátny podnik ako prebytočný majetok za sumu minimálne 935 500 eur bez DPH. Návrhy môžu záujemcovia predkladať do 15. januára na adresu vyhlasovateľa súťaže.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X