Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ples oponice3
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
11. februára 2015 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skMartin Šugár Dušan Čellár

Kaštieľ v Oponiciach rozspieval Vašo Patejdl

V kaštiei Chateau Apponyi v Oponiciach sa v piatok 6. februára konal už piaty ročník Diamantového plesu. Jeho tradičným organizátorom je Rotary klub Nitra Harmony v spolupráci s nitrianskou TV Central. Prvé tóny valčíka zazneli až po údere prezidentky Alexandry Bernáthovej na klubový zvon, ktorým sa podujatie oficiálne začalo.

Zmyslom medzinárodného hnutia Rotary je vytvárať priestor pre stretávanie sa a spoluprácu ľudí s otvoreným srdcom. Tých, ktorí si svojou prácou dokázali vybudovať významné postavenie v spoločnosti a uznanie medzi kolegami. Tvoríme ozubené kolesá v súkolí ďalších rotariánskych klubov po celom svete, ktoré sú známe okrem iného svojimi programami medzinárodnej výmeny mládeže, financovaním očkovania proti detskej obrne v krajinách tretieho sveta a samozrejme podporou projektov pomoci na lokálnej úrovni.

Rotary klub Nitra Harmony v tomto roku v máji oslávi 10. výročie svojho založenia. Vo vstupných priestoroch kaštieľa bolo po prvý raz vystavených desať obrazov od nitrianskej maliarky Henriety Rojkovej, ktoré sú v prenesenom zmysle kronikou našich najvýznamnejších projektov a pamätníkom tých, ktorí sa na nich akoukoľvek mierou podieľali. Diela sú na predaj. Radi by sme zorganizovali ich dražbu, ktorá bude znásobením našej doterajšej pomoci.

ples oponice

Slávnostný charakter, ktorý sa pri plesoch tradične očakáva, na tom našom prežiarila príjemná priateľská atmosféra. Zídené dámy v sprievode svojich pánov sa svojou prítomnosťou pripojili k myšlienke priateľstva a spolupatričnosti. Výťažok z plesu, tomboly a sponzorských darov pôjde pre potreby Hospicu Dom pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre a Detskému domovu v Kolíňanoch. Nikto však neplánoval spontánne dary, pre ktoré sa namieste rozhodli niektorí hostia po tom, ako sa spoznali s riaditeľkou hospicu a s problémami, ktorým inak musí bez pomoci čeliť. Prispel aj hudobný hosť večera Vašo Patejdl, za čo mu patrí vďaka a uznanie. Aký iný dôkaz treba, že aj dnes chcú ľudia ľuďom pomáhať, že sme citliví pre potreby iných? Hlavnou cenou tomboly bol skutočný investičný diamant, ale byť štedrý na dobré skutky je odnepamäti tou najlepšou investíciou.

ples oponice 2

A aká bola zábava? Každý si mohol uspokojiť svoju vášeň či pre sluch, či pre jazyk. Hodovalo sa pri dobrom jedle, pilo sa výborné víno z Dvorov nad Žitavou, tancovalo na skvelú hudbu. V nabitej sále všetci spievali hity Vaša Patejdla a Elánu. Svoje spevácke umenie predniesla Linda Dóczyová aj členovia Close Harmony Friends. Ochutnávka famóznych destilátov jelšovskej pálenice konkurovala ochutnávke pravých kubánskych cigár. Do postelí sa odchádzalo až nadránom. Tí, čo prespali v apponyiovských apartmánoch, sa v sobotu po raňajkách mohli tešiť na prehliadku zrekonštruovanej vzácnej knižnice.

ples oponice 1

Hudba doznela, víkend sa skončil. Nekončí, ale pokračuje dobrý pocit z toho, že nitriansky hospic U Bernadetky bude tíšiť bolesť trpiacich a zomierajúcich bez ťažkostí s prevádzkou a že detskému domovu v Kolíňanoch sa bude tiež ľahšie dýchať. Že máme priateľov, ktorí sú blízko a že takými ešte nadlho zostanú.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X