Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Parkovisko, parkovanie, autá
ilustračné: pixabaycom
10. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Od júna začnú platiť na Klokočine a Dieloch zmeny v oblasti parkovania

Od 1. júna začnú platiť na nitrianskych sídliskách Klokočina a Diely zmeny v oblasti parkovania. Dodávky a nákladné vozidlá, ktorých dĺžka presahuje päť metrov, nebudú môcť od 18. do 8. hodiny stáť pred obytnými domami a na vnútorných sídliskových komunikáciách.

„Pre tieto vozidlá budú vyčlenené parkovacie miesta na miestnych komunikáciách Hviezdoslavova, Kmeťova, Dolnočermánska,“ informuje nitrianska radnica.

Mesto okrem toho pripravuje zjednosmernenie časti Novomeského ulice od Baničovej v smere k už zjednosmernenej hornej časti Novomeského. Takýmto spôsobom chce zlegalizovať parkovanie v tejto časti a rozšíriť počet parkovacích miest. Ďalšími pripravovanými zmenami je rozšírenie zóny zákazu státia o časť Štúrovej ulice po križovatku s ulicami Párovská, Hollého a spoplatnenie ulíc Osvaldova, Krátka a Bernolákova formou parkovacích kariet a sms parkovného. „Mesto zabezpečilo prevádzkovanie určeného parkoviska, na ktoré sa budú odvážať nepojazdné vozidlá. Náklady spojené z odvozom a uložením nepojazdných vozidiel si bude mesto vymáhať od ich vlastníkov,“ doplnila radnica.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X