Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skládka, odpad
Foto: ilustračné, SITA
30. septembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Jesenné upratovanie v Nitre pokračuje aj v ďalších mestských častiach

Tento raz sa veľkoobjemového odpadu zbavia obyvatelia na Dieloch a Kyneku, v Mlynárciach i v Párovských Hájoch.

Veľkoobjemové kontajnery budú k dispozícií 30. septembra a 1. októbra na sídlisku Diely. „Veľký odpad môžete odovzdať na Kmeťovej, Tokajskej, smerom ku kaplnke, pri potravinách Na Hôrke, na Viničkách v podchode, na Dunajskej, Rýnskej a Zvolenskej ulici,“ sypal informácie hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

Kontajnery sa 2. októbra presunú na Hydinársku, Hájnickú, Stromovú a Olivovú ulicu a tiež na Jurský a Lukov dvor v Párovských Hájoch. „Tretieho októbra sa môžu na jesenné upratovanie pripraviť občania Kyneka. Smetiaky sa pristavia na Ovocinárskej, Hájskej a Kyneckej ulici, pri kostole aj v lokalite Pod Orešinou,“ dopĺňajú defilé ulíc Nitrianske komunálne služby.

Ďalšou mestskou časťou, kde budú kontajnery umiestnené sú Mlynárce. Veľkoobjemový odpad môžu obyvatelia priniesť na uliciach Fraňa Kráľa, Chotárna, Bolečkova, Remeselnícka, Dubíkova a Štúrova a to 4. októbra. Čistenie mesta potrvá až do konca novembra, nepotrebné veci môžete do kontajnerov zahodiť vo všetkých mestských častiach. „Smetiaky sa na jednotlivé ulice privezú vždy o 12.00 hod., odpad sa dá vyhodiť až do večera, do 20.00 hod.,“ spresňuje časy hovorca Tomáš Holúbek.

Zberné dvory

Obyvatelia môžu odpad s veľkými rozmermi odovzdať v zberných dvoroch aj mimo termínov jarného a jesenného upratovania. Odpad bude prevzatý po predložení občianskeho preukazu, ktorým obyvatelia preukážu trvalý pobyt v Nitre a zaplatení poplatku za smetné.Zberné dvory obyvatelia nájdu v Janíkovciach, na Čermáni, na Nábreží mládeže, pri NKS, na Braneckého ulici a Zoborských kasárňach a tiež v Krškanoch, kde je aj kompostáreň.

Podrobné informácie o upratovaní, kde je plánovaná postupná aktualizácia jednotlivých turnusov upratovania, je dostupná na stránke mesta tu. Prípadné ďalšie informácie môžete získať na Mestskom úrade v Nitre na Odbore komunálnych činností a životného prostredia – telefón: 037/ 65 02 236, resp. v Nitrianskych komunálnych službách na telefónnych číslach 037/ 6516 210 a 0902 999 555.odpad

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X