Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
10. apríla 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUKF Diskusia()

Jedna z nitrianskych univerzít získala ocenenie za ekológiu a recykláciu elektroodpadu

Nitrianskej univerzite bol udelený Zelený certifikát za ekológiu a správnu recykláciu.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre získala Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania elektroodpadu a prenosných batérií a akumulátorov v roku 2018. Certifikát udelila autorizovaná organizácia zodpovednosti výrobcov pre eletroodpad, batérie a obaly a neobalové výrobky SEWA, a. s.

Táto organizácia učí deti i dospelých, ako správne a efektívne recyklovať. Nápomocná je však aj firmám, inštitúciám, obciam a mestám a to pri zbavovaní sa elektrozariadení a batérií. Výrobcom a dovozcom elektrozariadení, batérií, akumulátorov a obalov zas pomáha plniť legislatívne normy vyplývajúce zo zákona o odpadoch.

Zelený certifikát je potvrdením aktívneho prístupu univerzity k ochrane životného prostredia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X