Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smetny kos pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
25. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Jaguar požiadal o dve 1 100-litrové nádoby na komunálny odpad

Automobilka Jaguar Land Rover predložila prostredníctvom svojho subdodávateľa žiadosť o dve 1 100-litrové nádoby s odvozom raz za 14 dní. Nitrianski mestskí poslanci na to reagovali uznesením, v ktorom odporučili primátorovi vyžiadať si od kompetentného predstaviteľa automobilky oficiálne stanovisko, ako bude firma rešpektovať ustanovenia zákona o odpadoch a všeobecne-záväzné nariadenie mesta o nakladaní s komunálnymi odpadmi. 

O žiadosti Jaguaru informoval na poslednom mestskom zastupiteľstve poslanec Miloš Dovičovič (nezávislý). „Neviem, či to nazvať čiernym humorom alebo kanadským žartom. Jaguar Land Rover má dnes 1 300 zamestnancov, ktorí pri akomkoľvek programe zero waste (nulový odpad, pozn.), ktorým sa vraj hrdia, vyprodukujú nejaký objem komunálneho odpadu,“ povedal Dovičovič.

Neoprávnený žiadateľ?

Vo všeobecne-záväznom nariadení mesta sa píše, že právnická osoba a fyzická osoba – podnikateľ je povinná pred začatím činnosti požiadať mesto o zabezpečenie odvozu zmesových komunálnych odpadov. „Dal som si tú námahu a bol som v Nitrianskym komunálnych službách. Firma Jaguar Land Rover si dodnes tieto svoje povinnosti nesplnila. Žiadosť podal nejaký pán, ktorý podľa výpisu z obchodného registra nie je žiadnym oprávneným zástupcom konať v menej tejto firmy,“ poukázal Dovičovič. Ako dodal, napriek požiadavke Nitrianskych komunálnych služieb jej dodnes nedoložil poverenie, že je oprávnený v mene Jaguaru podať túto žiadosť.

Subdodávateľ Jaguaru

Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia uviedla, že plne rešpektuje ustanovenia zákona o odpadoch a všeobecne záväzné nariadenie mesta Nitra o nakladaní s komunálnymi odpadmi. „Ekologická udržateľnosť je pre nás ako firmu jednou z kľúčových priorít s cieľom znižovať množstvo odpadu prostredníctvom recyklácie. Žiadosť na dve 1 100 litrové nádoby s odvozom raz za 14 dní za nás predložil náš subdodávateľ firma KOSIBA prostredníctvom štandardného, na tieto potreby určeného formulára, ktorý nevyžadoval podpis štatutárneho zástupcu našej spoločnosti,“ uviedla Alexandra Sabolová z kancelárie pre komunikáciu automobilky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X