Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novootvorená Tréningová akadémia, Jaguar Land Rover
ilustračné: SITA
24. mája 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Jaguar Land Rover v Nitre otvoril pre firmy a jednotlivcov s nápadmi inovačné centrum

Inovatívne nápady sa môžu týkať zlepšovania výrobných procesov a jednotlivých funkcií v rámci automobilového priemyslu, ale môže ísť aj o riešenia v oblasti riadenia a podporných funkcií.

Automobilka Jaguar Land Rover v Nitre má inovačné centrum. V centre ponúka možnosť spolupráce slovenským inovátorským firmám či jednotlivcom s dobrými nápadmi. Inovatívne idey sa môžu týkať zlepšovania výrobných procesov a jednotlivých funkcií v rámci automobilového priemyslu, ale môže ísť aj o riešenia v oblasti riadenia a podporných funkcií.

Inovácie sú budúcnosťou automobilového priemyslu a náš nitriansky závod je jedným z najmodernejších pracovísk v rámci našej celosvetovej siete závodov. Radi si vypočujeme každý dobrý nápad,“ povedala manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová. Ako dodala, inovatívnosť je spojená s podporou kreativity u mladých ľudí. Inovačné centrum je preto otvorené aj spolupráci s vysokými školami.

V Jaguar Land Rover pôsobí oddelenie Business Excellence, ktoré sa okrem iného zameriava na zlepšovanie v oblasti technológií či procesov. „V rámci neho máme tím, ktorý sa venuje spolupráci so start-upmi a vytváraniu príležitostí pre tých, ktorí prinášajú inovácie pre automobilový priemysel. Vytvorili sme Jaguar Land Rover Innovation Lab, inovačné centrum, ktoré sa nachádza priamo v našich priestoroch a sme pripravení otvoriť jeho dvere záujemcom,“ hovorí Remenárová. Zlepšovacie návrhy vo výrobnej aj nevýrobnej oblasti môžu predkladať aj zamestnanci spoločnosti prostredníctvom programu Kaizen.

Jaguar vzbudzuje u žiakov pozornosť aj súťažami

Tento rok sa automobilka prvýkrát zapojila do vzdelávacej platformy Butterfly Effect, ktorá je orientovaná na podporu vzdelávania a inovácií v digitálnej sfére. Zadanie automobilky sa zameralo na vytvorenie aplikácie na zdieľanú dopravu. „Veľmi oceňujeme prístup start-upistov, ktorí pochopili naše zadanie tak, aby riešenie bolo využiteľné nielen pre naše vlastné potreby, keďže už máme niekoľko stoviek zamestnancov, ktorí zdieľajú dopravu, ale vytvárajú také riešenie, ktoré by bolo použiteľné aj pre komunity, v ktorých pôsobíme – či už pre Nitru, alebo možno vo väčšom meradle,“ uviedla Remenárová.

Kreativitu, inovatívnosť a záujem o automobilový priemysel sa snaží automobilka u mladých ľudí vzbudiť aj dvoma súťažami – Jaguar Primary School Challenge určenou pre žiakov základných škôl a Land Rover 4×4 in Schools Technology Challenge pre stredoškolákov. V oboch súťažiach je úlohou žiakov vyrobiť terénne auto, v prípade stredoškolákov ide už o diaľkovo ovládaný model s použitím počítačového programovania.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X