Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Townhill nitra eia.jpg
www.enviroportal.sk
7. februára 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Investor, ktorý chce vybudovať komplex Townhill Nitra, požiadal o vydanie územného rozhodnutia

Spoločnosť Projekt Tabáň s.r.o., ktorá chce vybudovať polyfunkčný komplex Townhill Nitra, už podala žiadosť o vydanie územného rozhodnutia. Ako uvádzajú dokumenty zverejnené na stránke mesta, stalo sa tak 1. februára 2018.

Účelom rozsiahlej stavby je vybudovať polyfunkčný komplex, ktorý bude pozostávať zo šiestich obytných blokov, administratívneho bloku a súvisiacej infraštruktúry.

„Objekty polyfunkčného komplexu budú mať 6 a čiastočne 7 nadzemných podlaží a 2 podzemné podlažia. Pre parkovanie obyvateľov, nájomcov nebytových priestorov, administratívnych pracovníkov a návštevníkov polyfunkčného komplexu bude slúžiť podzemná garáž s kapacitou 483 parkovacích stojísk,“ píše sa v žiadosti, ktorú investor podal na odbor stavebného poriadku.

Investor bude musieť pri výstavbe zohľadniť viaceré pripomienky, ktoré mali kompetentné orgány ako aj obyvatelia Nitry. Z posudzovania vplyvov na životné prostredie napríklad vyplýva, že investor bude musieť zabezpečiť sklené tabule (okná) ochranou proti nalietavaniu vtákov. Jeho povinnosťou by taktiež malo byť zabezpečiť budovu ochranou proti hniezdeniu vtákov. Sadové úpravy majú byť riešené aj formou vzrastlých stromov domácich druhov a nektarodárnych rastlín. Požiadavkou bolo aj opatrenie vzduchotechniky proti vniknutiu živočíchov.

Ďalšie pripomienky smerovali k doprave, respektíve jej riešeniu po vybudovaní objektu, ako aj k tomu, že plánovaná stavba naruší súčasný charakter a vzhľad historickej časti mesta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X