Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podivny pripad so psom17.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
DAB
27. apríla 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS DAB, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Inscenácia Podivný prípad so psom bude poslednou premiérou tejto sezóny

Osobitá detektívka súčasného britského autora Marka Haddona, ktorá spája napätie a láskavý humor so silným príbehom o pátraní po vlastných koreňoch, bude v DAB poslednou premiérou tejto sezóny.

Podivný prípad so psom je humorným a dojímavým príbehom pätnásťročného Christophera, ktorý má rád čísla, žije sám so svojím otcom a je autista. Keď raz v noci objaví psa zapichnutého vidlami, ako obdivovateľ Sherlocka Holmesa začne viesť vlastné detektívne vyšetrovanie. Pátranie ho privedie na dobrodružnú cestu, ktorá obráti jeho svet hore nohami. Počas vyšetrovania rozlúšti nejednu záhadu, nielen okolo prípadu so psom, ale aj záhadu súvisiacu s jeho rodinou.

Podivny pripad so psom7.jpg
DAB

Do úlohy Christophera sa vžil Tomáš Turek: „Rola autistického chlapca je pomerne ťažká, ale zaujímavá. Dá sa s ňou veľa pracovať, takže sa na to veľmi teším. Christopher vie všetko pomenovať pravým menom a vyžaduje to aj od svojho okolia. Je to chlapec, ktorý nerozumie metaforám a svojím vyjadrovaním dokáže zaskočiť a dostať do úzkych všetkých naokolo. Spoločné však máme to, že Christopher sa veľa pýta a aj ja sa veľa pýtam.“

Osobitá detektívka súčasného britského autora Marka Haddona spája napätie a láskavý humor so silným príbehom o pátraní po vlastných koreňoch. Je to strhujúco dojímavý príbeh o hľadaní lásky k postihnutému dieťaťu. Spolu s hlavným hrdinom sa vydáme na pomyselnú cestu dospievania. V zákrutách života na neho čakajú nástrahy sebectva, bezohľadnosti a informačných lavín, ktorým čelí vtipnými postrehmi a bizarnou analýzou bežných situácií a každodenných stereotypov.

Podivny pripad so psom2.jpg
DAB

Spriaznenú Christopherovu dušu si zahrá Alena Pajtinková. „Ja budem spájať jeho svet so svetom ostatných a myslím, že to bude tvorivá práca,“ vyjadrila sa o úlohe herečka.

Režisérka Soňa Ferancová by rada vytvorila inscenáciu, ktorá bude vtipná, prinesie pozitívne posolstvo, ľudia sa pri nej zabavia a oddýchnu si, zároveň však budú cítiť silnú myšlienku, ktorá z nej vychádza. „Myslím si, že táto hra je o takých základných ľudských emóciách, že by sa to mohlo páčiť takmer každému, a táto hra naozaj osloví publikum všetkých vekových kategórií,“ podotkla.

Celoslovenská premiéra sa uskutoční v Štúdiu DAB 9. júna. Všetci ste na nej srdečne vítaní.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X