Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podujatie inovativne s foxconnom nitrianska komunitna nadacia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: nkn.sk
15. februára 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Inovatívne s Foxconnom 2022: Je tu opäť výzva pre dobré nápady v rámci životného prostredia, vzdelávania či zdravia

Vybrané projekty získajú podporu vo výške 1 500 eur na realizáciu.

Tohtoročná výzva na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe Inovatívne s Foxconnom 2022 podporí projekty v oblasti ochrany životného prostredia, vzdelávania, či zdravého životného štýlu. Každý dobrý nápad môže získať 1 500 eur.

Tento rok sme sa so spoločnosťou Foxconn Slovakia rozhodli výzvu zamerať na inovatívne projekty z oblasti ochrany životného prostredia, vzdelávania a zdravého životného štýlu. Program je určený pre dobrovoľníkov, ktorí sa aktivizujú pre miestnu komunitu. Vítané sú inovatívne projekty, ktoré zahrňujú nové postupy a formy,“ hovorí Eva Vargová, programová manažérka nadácie.

Projekty môžu pokrývať rôznorodé oblasti:

  • podpora zmysluplných dobrovoľníckych aktivít, ktoré prispejú k ochrane životného prostredia vrátane environmentálneho vzdelávania, ktoré poukazuje na aktívny prístup jednotlivca k tejto problematike,
  • podpora inovatívnych foriem formálneho aj neformálneho vzdelávania, ktoré prepája teóriu s praxou, skvalitňuje vzdelávací proces na školách aj mimo nich a rozvíja kritické myslenie a tímovú spoluprácu žiakov, pedagógov a širšej komunity školy,
  • podpora aktivít, ktoré rozvíjajú zdravý životný štýl, športové aktivity a prispievajú k ochrane zdravia širokej verejnosti, vrátane vzdelávania k tejto téme.

Zapojiť sa môžu školy, mimovládne organizácie alebo neformálne skupiny minimálne troch občanov, pričom minimálne jeden musí dosahovať vek 18 rokov. Podmienkou je sídlo v okrese Nitra.

Hlavnú úlohu v tomto ročníku grantového programu Inovatívne s Foxconnom budú mať opäť aktívne lokálne komunity v meste Nitra. Títo ľudia veľmi dobre vedia, aké projekty môžu zlepšiť život verejnosti a zároveň spájať ľudí pri ich tvorbe aj ich využívaní. Už teraz sa tešíme na všetky inovatívne nápady, ktoré urobia život v našom meste ešte lepším,“ povedal Ladislav Procházka, hovorca spoločnosti Foxconn Slovakia.

Záujemcovia sa so svojimi projektami môžu zapojiť do výzvy do 15. marca 2022 do 24.00 hod. Projekty sa následne budú realizovať v čase od 31. marca do 31. októbra 2022.

Viac k výzve aj samotnú žiadosť nájdete na webe Nitrianskej komunitnej nadácie tu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X