Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kozmix postavicky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
16. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Inovatívna výučba dorazila už aj k najmenším žiakom, do projektu sa zapojili aj školy v Nitre

Moderné učebné prostriedky – metodickú príručku prepojenú na nový vzdelávací portál Kozmix.sk postupne získavajú všetci učitelia na prvom stupni základných škôl v prípade, že sa ich škola rozhodla zapojiť do  projektu inovatívnej výučby „Moja prvá škola“.

„Cieľom nášho projektu je posunúť hranice možností pre inovatívne vzdelávanie už na prvý stupeň základných škôl. To, čo projektom sledujeme, je, aby naši učitelia učili pestrejšie, zábavnejšie, motivujúco a zároveň názornejšie, s väčším zapojením žiakov do procesu výučby,“ povedal o motivácii spustenia projektu Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácii EDULAB, ktorá projekt organizuje.

Nová metodická príručka pre učiteľov prvého stupňa základných bola vytvorená tímom skúsených autorov a učiteľov s dlhoročnou praxou a obsahuje viac ako 200 aktivít na výučbu viac než tridsiatich tém zo Štátneho vzdelávacieho programu.

Metodická príručka je priamo prepojená na digitálne materiály z nového vzdelávacieho portálu www.kozmix.sk. Portál v súčasnosti obsahuje viac ako 500 lekcií pre 11 predmetov vyučovaných na prvom stupni základnej školy, viac ako 600 animácií a 1 400 digitálnych interaktívnych cvičení. Obsah portálu korešponduje so Štátnym vzdelávacím programom a jeho ďalším veľkým pozitívom je aj prepojenie na bežne dostupné učebnice používané na 1. stupni základných škôl. Jeho využitie je univerzálne, okrem použitia na výučbe v škole je vhodný aj na domáce precvičovanie. Okrem zmysluplného obsahu spracovaného zábavnou formou tam rodič nájde nástroje na kontrolu práce svojho dieťaťa doma aj v škole.

O výraznom záujme škôl a ich učiteľov o inovatívnu výučbu svedčí fakt, že v súčasnosti sa do projektu Moja prvá škola stihlo zaregistrovať už viac ako 1 300 škôl a takmer 6 000 učiteľov z týchto škôl. „Aj naša škola sa zapojila do tohto projektu, pretože si myslíme, že unikátne prepojenie učebných materiálov a digitálneho učiva je kombinácia, ktorá učiteľovi pomáha učiť pútavo. Našich žiakov to nesmierne baví,“ povedala Mária Bernáthová zo ZŠ Benkova v Nitre.

Zvyšné základné školy na Slovensku, ktoré majú záujem sa do projektu zapojiť, tak môžu urobiť do konca roka 2016.

Odborným garantom projektu je Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove. Partnermi projektu sú spoločnosti Agemsoft, Samsung, Slovak Telekom a Tatra Banka. Viac informácií o projekte je dostupných na www.mojaprvaskola.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X