Dnes je Pondelok, 22.4.2019, meniny má Slavomír, zajtra Vojtech
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Nitre

Kam v Nitre

Nitra je veľmi zaujímavým regiónom, ktorý má veľa historických pamiatok a možností na trávenie voľného času pre turistov a návštevníkov mesta.

Zaujímavá sakrálna pamiatka je Nitriansky hrad, ktorý je pre návštevníkov aj celoročne prístupný. Hneď pri hrade sa nachádza Diecézne múzeum, kde si môžu turisti pozrieť zaujímavé sakrálne predmety. Centrum mesta ponúka vkusne zrekonštruovanú pešiu zónu a niekoľko kostolov so zaujímavou históriou ako napríklad kostol na Farskej alebo Piaristický kostol.

Pre tých, čo majú radi turistiku, sa nachádza Nitra na veľmi dobrom mieste, pretože tu začína pohorie Tríbeč. Prechádzka na Zobor je len začiatkom možných zaujímavých trás, ktorými sa môžu turisti vydať. V regióne je aj niekoľko zachovaných zrúcanín hradov, napríklad Oponický hrad, Hrušov alebo Gýmeš. Tiež sa v regióne nachádza Arborétum v Mlyňanoch, kde je niekoľko unikátnych drevín, ktoré inde na Slovensku nenájdete.

Priamo v meste je letné kúpalisko, neďaleko Nitry je zas termálne kúpalisko v Poľnom Kesove, o niečo ďalej je termálne kúpalisko Podhájska. Možnosti na rekreáciu sú tak veľmi veľké.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Nitra.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok