Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, trieda
ilustračné: SITA Žiaci 6.A. triedy (zmiešaná trieda) na základnej škole v Slovenskej Vsi počas vyučovania. Slovenská Ves, 30.05.2013. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
23. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skINEKO, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

INEKO zverejnil rebríčky najlepších základných a stredných škôl, z Nitry sa v TOP 10 umiestnila len jedna

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil rebríček základných a stredných škôl. Do prvej desiatky sa z Nitry prebojovala len jedna.

Ako INEKO upozornil: „Rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Výsledky vstupujúce do rebríčkov nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí), nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.“

Rebríčky škôl, ktoré INEKO zaktualizoval, sú rozdelené do troch kategórií: najlepšie základné školy, najlepšie stredné školy a najlepšie gymnáziá.

V TOP 10 základných škôl sa Nitra neumiestnila vôbec. Najlepšou školou podľa INEKO je Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. Prvú desiatku uzatvára Základná škola na Odborárskej 1374 v Novom Meste nad Váhom.

V rámci kategórie najlepšie hodnotených stredných odborných škôl má Nitra jediné zastúpenie. Na štvrtom mieste sa umiestnila Spojená škola na Slančíkovej 2 v Nitre. Rebríček pritom vedie Obchodná akadémia na Kukučínovej 2 v Trnave a prvú desiatku uzatvára Stredná zdravotná škola na J. Braneckého 4 v Trenčíne.

Poslednou kategóriou, ktorú INEKO zverejnil, bol rebríček najlepších gymnázií. Ani tu sa Nitra neprebojovala do TOP 10. Prvé miesto obsadila Škola pre mimoriadne nadané deti, ktorá sídli na Teplickej 7 v Bratislave. Prvú desiatku uzatvára bratislavské Gymnázium na Grosslingovej 18.

Podľa kritérií Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy sa do rebríčka najlepších škôl teda prebojovala len jediná škola z Nitry (Spojená škola na Slančíkovej 2).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X