Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klokocina ihrisko titulka kolaz.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.facebook.com
10. júla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Ihrisko medzi Petzwalovou a Škultétyho dlhodobo chátra, obyvatelia sa nevedia dohodnúť, čo by tu malo vzniknúť

Obyvateľov Klokočiny zaujal dávno nevyužívaný priestor medzi činžiakmi, strhla sa diskusia o tom, čo by tu mohlo vzniknúť.

V známej skupine Klokočina – problémy obyvateľov na sociálnej sieti sa obyvateľka zaujímala o dlhodobo neudržiavané ihrisko medzi Petzwalovou a Škultétyho ulicou, pod jej príspevkom sa strhla horlivá diskusia. Autorka spomenula, že ide o nevyužívaný priestor s pomerne veľkou plochou a vzniknúť by tu mohlo opäť ihrisko, prípadne parkovisko.

Mestský poslanec za Klokočinu reagoval s tým, že pri malých ihriskách mesto ich stav nestíha sledovať, teda sa oň starať, vymieňať hracie prvky a dopĺňať vybavenie. „Myslím, že od roku 2016 je skôr pioritou budovať väčšie a kvalitnejšie detské ihriská a tie malé sa udržujú viac-menej v takom stave ako vidíte, prípadne sa doplní piesok, alebo natrie jestvujúci hrací prvok,“ doplnil mestský poslanec Pavol Obertáš.

Ihrisko petzavlova skultetyho klokocina.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Názory diskutujúcich sa líšili, jedny trvali na tom, že ihrisko by sa malo opraviť, aby si ho užívali deti, tak ako kedysi ich rodičia. Hoci v blízkosti sa nachádza jedno väčšie ihrisko, obyvatelia by prijali aj vynovenie tohto. Objavil sa aj návrh na detské dopravné ihrisko, kde by sa deti učili správnemu reagovaniu na značky a dopravnú situáciu.

Ďalší diskutujúci zastávali potrebu parkovania, ktoré je v týchto miestach Klokočiny akútne. Jeden diskutujúci dokonca spomenul: „Túto lokalitu som na parkovisko navrhoval aj ja už pred niekoľkými rokmi. Parkovisko by tam bolo perfektne a bez problémov. Prístup okolo trafostanice.“ V prípade výstavby parkoviska sa našli diskutujúci, ktorí podporovali tento nápad, ale aj takí, ktorí s tím absolútne nesúhlasili.

Ihrisko petzavlova skultetyho klokocina.jpg
Zdroj: www.facebook.com

V diskusií sa objavil aj tretí variant na využitie tejto plochy a to výbeh alebo cvičisko pre psy. Tento návrh taktiež obyvateľov rozdelil na dve polovice. Niektorí by priestranný výbeh pre svojich miláčikov prijali, mali by tak miesto na tréningy. Iní diskutujúci boli zásadne proti tomuto využitiu a vyjadrili svoje názory ako napríklad: „Jasné, už nič iné netreba, len hlučných psov rovno pod oknami. Nepotrebujem mať pod oknom milión psov a ešte počúvať tie tupé reči, keď koľkokrát vidím, ako sa bavia ľudia so psom.

Na záver jeden z diskutujúcich trefne skonštatoval, že jediné v čom sa môžu prispievatelia zhodnúť je, že sa nikdy nezhodnú.

Ihrisko petzavlova skultetyho klokocina.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X