Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vitazny_navrh3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.archinfo.sk
16. marca 2017 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Hviezdoslavovej by mohla pribudnúť obytná zóna s 500 bytmi. Pozrite si víťazný návrh

Na Hviezdoslavovej ulici na Klokočine chce investor vybudovať 500 nových bytov. H&G Invest, s. r. o., pred časom vyhlásil súťaž Obytná zóna Hviezdoslavova v Nitre. Do súťaže bolo doručených 21 súťažných návrhov.

Predmetom súťaže bol výber najvhodnejšieho riešenia obytného súboru 500 bytov a občianskej vybavenosti na pozemku investora s výmerou 21 588 metrov štvorcových.

Prvé miesto a odmenu 6-tisíc eur získalo bratislavské Totalstudio. Ako sa uvádza na webe súťaže: „návrh presvedčil porotu svojou jasnou hmotovou organizáciou v podobe riadkovej zástavby s dvoma výškovými dominantami na opačných koncoch vymedzeného územia. Uvedomuje si, že obytný súbor takýchto dimenzií a na tomto mieste bude vždy len samostatným ostrovom a sebavedomo to priznáva. Tomu zodpovedá aj organizácia dopravy po obvode riešeného územia, ktorá bola porotou i príslušným expertom hodnotená veľmi pozitívne. Riadková organizácia bytových domov je tiež ohľaduplná voči jestvujúcej zástavbe rodinných domov, ku ktorým sa obracia prevažne plochami svojich štítových stien.

Takáto orientácia bytoviek umožňuje vhodné presvetlenie bytov v východnej a západnej strany. Fasády tvorí súvislá vrstva loggií, ktorá dodáva všetkým obytným izbám nadštandardný komfort, uvádza sa ďalej v zdôvodnení. „Medzi jednotlivými domami vznikajú veľkorysé plochy kolektívnych priestorov rozličného charakteru a náplne. Zbytkových a nevyužiteľných priestorov je minimum. Pomerne abstraktný návrh súčasne sľubuje patričnú otvorenosť možným budúcim zmenám a úpravám, ktoré proces navrhovania a schvaľovania väčších projektov často prináša a ktoré nie je možné predpovedať,“ píše sa na webe archinfo.sk.

Jediným problémom tohto návrhu bol podľa hodnotiteľov pomerne nízky celkový počet bytových jednotiek, čo sa však dá vyriešiť, porota vidí možnosti intenzifikácie návrhu bez zmeny schémy zástavby.

Vitazny_navrh.jpg
www.archinfo.sk
Vitazny_navrh1.jpg
www.archinfo.sk
Vitazny_navrh2.jpg
www.archinfo.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X