Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tenisovy areal.png
ilustračné: maps.google.com
19. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNitraDen.sk Diskusia()

Hotel Tenis na Chrenovej má kupca, jeho zámer však nie je v súlade s územným plánom mesta

Radnica predloží na zastupiteľstve návrh na odpredaj stavby Hotel Tenis. Mestskí poslanci budú vyberať z troch alternatív.

Na štvrtkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre bude poslancom predložený návrh na odpredaj Hotela Tenis. Návrh ráta s tromi alternatívami. Hotel sa môže odpredať formou obchodnej verejnej súťaže alebo ho získa spoločnosť Obecné siete.

Ako uvádza zverejnený materiál, v prvom prípade Nitra uloží vedúcemu odboru majetku zabezpečiť vypracovanie súťažných podmienok pre vypísanie a realizovanie obchodnej verejnej súťaže.

Mesto sa už hotel pokúšalo predať, no zatiaľ neúspešne, teraz sa objavil kupec, ktorý má o nehnuteľnosť záujem.

„Dôvodom odpredaja spôsobom prípadu hodného osobitného zreteľa je skutočnosť, že mesto Nitra 2x bezúspešne realizovalo obchodnú verejnú súťaž na odpredaj hore uvedených nehnuteľností. Spoločnosť Obecné siete, s. r. o. Nitra prejavila záujem o odkúpenie všetkých nehnuteľností, ktoré boli v minulosti ponúkané obchodnou verejnou súťažou. Kupujúci uhradí náklady spojené s vkladom kúpnej zmluvy do katastra nehnuteľností,“ informuje dokument.

Treťou alternatívou, ktorá je uvedená v návrhu, je neschválenie prípadu hodného osobitného zreteľa.

Hotel bol predmetom obchodnej verejnej súťaže dvakrát, ani raz však v stanovenej lehote nebol predložený súťažný návrh. Všeobecnú hodnotu budovy stanovil znalecký posudok z roku 2014 na sumu 180 498,01 € bez DPH. Minimálna kúpna cena bola stanovená vo výške 188 837,49 € vrátane DPH.

„Odbor majetku MsÚ v Nitre dňa 17.02.2017 obdržal žiadosť spoločnosti Obecné siete o odkúpenie stavby HOTEL TENIS. Žiadateľ plánuje zrekonštruovať stavbu HOTELA TENIS pre účely spoločnosti ako kancelárske priestory a na parc. č. 810/21 vybudovať parkovisko pre vozový park spoločnosti,“ píše sa v návrhu.

Tento zámer je však v rozpore s územným plánom mesta. Lokalita je funkčne určená pre bývanie. „Z hľadiska priestorového usporiadania je v predmetnej lokalite stanovená zástavba uličná kompaktná od 1 NP do 6. NP s koeficientom zastavanosti kz < = 0,8 vrátane spevnených plôch a chodníkov. Na vymedzených plochách sú plochy určené prednostne pre funkcie a zariadenia v individuálnych a skupinových formách – táto funkcia je prevládajúca. Na vymedzených plochách sa nevylučuje umiestnenie doplnkových funkcií zložiek vybavenosti v monofunkcii a aj v integrácii s objektmi bývania, v charaktere lokálnych rekreačných zariadení, verejnej zelene a zariadení technickej vybavenosti, ak tieto negatívne nevplývajú na priestory a prostredie bývania,“ spresňuje návrh.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X