Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
China Nursing Home Fire
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. augusta 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Hospic môže využívať nové zdravotnícke prístroje!

Mesto požičalo Diecéznej charite Nitra osem medicínskych prístrojov v hodnote takmer 44-tisíc eur

NITRA 13. augusta – Nitriansky hospic môže oddnes využívať nové zdravotnícke prístroje. Mesto požičalo Diecéznej charite Nitra, ktorá prevádzkuje Dom pokoja a zmieru u Bernadetky, osem medicínskych prístrojov v hodnote takmer 44-tisíc eur. Samospráva ich kúpila pre Zariadenie pre seniorov Zobor, ktoré zriadila pred vyše dvoma rokmi v zrekonštruovanej bývalej detskej nemocnici na Zobore. Prístroje, ktoré si vyžadujú odbornú obsluhu, nevedelo ale zariadenie využiť a do prevádzky nešli. Ide o defibrilátor s monitorom, pojazdné vyšetrovacie stojanové svietidlo, dve elektrické pojazdné odsávačky, dva kyslíkové koncentrátory, parný sterilizátor a EKG prístroj v celkovej hodnote 43 869,67 eura.

Mesto ich ponúklo na predaj Fakultnej nemocnici v Nitre, tá však o ne nemala záujem. S požiadavkou požičať si prístroje potom oslovila mesto Diecézna charita Nitra. Mestské zastupiteľstvo jej schválilo výpožičku prístrojov na dobu neurčitú s výpovednou lehotou tri mesiace. Od poslancov zaznela na júlovom zastupiteľstve požiadavka na vyvodenie zodpovednosti voči osobe, ktorá nákup prístrojov iniciovala. „Požičiavame prístroje v hodnote takmer 44-tisíc eur. Takto hospodáriť s verejnými financiami je nehorázne,“ povedala poslankyňa Renáta Kolenčíková (Smer-SD). Podľa slov primátora Jozefa Dvonča radnica preskúma, kto bol v komisii, ktorá o nákupe prístrojov rozhodla. Okrem prístrojov zostal nevyužitý aj nový bazén. Mesto sa ho pokúšalo prenajať spolu s prístrojmi na regeneráciu súkromníkovi, no bez úspechu.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X