Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
16. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Hornohorskú ulicu v Nitre opravia, pozrite, koľko bude stáť prvá etapa

Hornohorská ulica v Nitre sa dočká opravy, vyplýva to zo zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke. 

Predmetom zmluvy je stavený objekt „Hornohorská ul. I. etapa“, dielo má zhotoviť firma NITROS s.r.o. a to na základe cenovej ponuky, ktorú predložila mestu 23. augusta 2016.

Termín ukončenia opravy ulice je stanovený do 30. septembra 2016. Cena za dielo sa vyšplhala na 40.203,86 eur vrátane DPH.

Záručná doba na dielo je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. V prípade nedodržania zmluvou stanových podmienok, má mesto právo od zmluvy odstúpiť.

Podľa zverejneného dokumentu sa obe strany dohodli aj na riešení prípadných sporov. „Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že sa spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd.“ uvádza zmluva.

Zhotoviteľovi aj objednávateľovi hrozia pri nedodržaní stanovených podmienok zmluvné pokuty.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X