HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
1
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Miroslav Kováčik (vľavo), Henrich Ručkay (v strede) z HK Nitra a Daniel Brejčák z HK Poprad (vpravo) počas 20 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 13. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
14. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Hokejisti Nitry zdolali Poprad 4:2!

HK Nitra – HK Poprad 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 5. H. Ručkay (T. Chrenko, M. Kováčik), 29. L. Novák (Ordzovenský, R. Tománek), 35. P. König (R. Tománek, Stümpel), 56. M. Bača (L. Novák) – 12. S. Takáč (Matúš Paločko, A. Kroták), 48. Mlynarovič (A. Kroták, Vaic)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák – Kacej, Výleta, 2383 divákov
Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, Kuzma, M. Novák, Ďurkech – H. Ručkay, T. Chrenko, M. Kováčik – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák
Poprad: Sidor – R. Suchý, D. Brejčák, Kasík, Makovský, Fabian, Gáborčík, Kurali – Lapšanský, Štals, T. Sýkora – Belluš, Mlynarovič, Vaic – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Gápa, L. Paukovček, Drábek

Nitra túžila proti Popradu predĺžiť svoju tohtosezónnu nezdolanosť na domácom ľade, ale začala rozpačito. Do prvej obrovskej šance sa dostal po chybe obrancu Mila hosťujúci kanonier Kroták, avšak svoje sólo nezakončil podľa predstáv. Otvárací gól duelu padol v 5. min, keď po závare nikým nekrytý H. Ručkay pohodlne doklepol puk do siete – 1:0. O dve minúty neskôr už mohla Nitra viesť o dva góly, ale Tománkov nájazd pri vlastnom oslabení skvele zneškodnil brankár Sidor. V 12. min sa Popradu podarilo vyrovnať. Z nenápadnej akcie sa bekhendovou strelou presadil S. Takáč. V závere prvej časti mohol ešte vrátiť Nitranom vedenie T. Chrenko, no po jeho strele zazvonila iba žŕdka Sidorovej bránky.

V druhej tretine hostia až príliš často zohrievali trestnú lavicu, čo súper kruto trestal. V 29. min sa v početnej výhode presadil Lukáš Novák a o šesť minút neskôr opäť v presilovej hre prestrelil Sidora aj obranca Peter König – 3:1. Hokejisti spod Tatier sa ani za tohto stavu nevzdávali a v 48. min sa im podarilo dať kontaktný gól. Bekhendom sa tentoraz zapísal do streleckej listiny Mlynarovič. Šance „kamzíkov“ na zisk čo i len bodu definitívne pochoval v 56. minúte obranca Bača, ktorého strela od modrej švihom definitívne rozhodla o osude zápasu.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): „Mali sme dobrý začiatok, ale gól na 1:1 nás troška zrazil. V ďalšom priebehu sme sa pozviechali a využili dve presilovky. Zabrala nám naša elitná presilovková formácia – a to nám pomohlo. V tretej tretine sme dostali gól, a tak to bolo ešte otvorené. Podržal nás však brankár Kristan a potom o všetkom rozhodla Bačova strela. Tešíme sa z víťazstva a aj z toho, že sme naladili divákov na piatkový zápas s Košicami.“
Vladimír Turan (asistent trénera HK Poprad): „Prišli sme sem dobre naladení po včerajšom zápase, ktorý sme vyhrali. Od začiatku sme chceli hrať útočný hokej. Prvá tretina sa skončila 1:1. Do 29. minúty sme hrali stále dobrý hokej, ale potom následných osem minút je ťažko komentovať. Tretiu tretinu sme znova ukázali, že sme sem prišli hrať hokej. Z veľkého množstva šancí sme však využili len jednu. Chlapcom sme poďakovali za výkon, hrali na hranici svojich možností. Škoda, že sme nezískali aspoň bod.“