Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ-TE: Košice - Nitra
Hráèi Nitry sa zdravia s fanúšikmi po piatom zápase HC Košice - HK Nitra semifinále play off hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 31. marec 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
26. januára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Hokej: ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:5

NITRA 26. januára –

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 20. Holovič, 27. Haring, 56. Melichárek – 21. Stümpel, 25. Piačka, 36. H. Ručkay, 44. Kováčik, 49. Lelkeš. Rozhodovali: Bundil, Jonák – Junek, Ščensný, vylúčení: 5:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 2110 divákov

Nitrania hnaní obrovskou fanúšikovskou podporou ovládli prvú tretinu zápasu a neustále hrozili. Po akcii Henricha Ručkaya minul z pravého kruhu Kováčik, z dobrej pozície vychytal Tomek aj Bajteka a keď svoj únik od modrej nepremenil Stümpel, ktorého blafák Tomek betónom vychytal, prišiel trest. Deväť sekúnd pred koncom tretiny fauloval Pupák Stupku a domáci dostali možnosť presilovej hry. Holovič vyhral buly, posunul na Raisa, ktorého tvrdá strela sa odrazila od spojnice žrdí a Holovič puk dorazil za Kristana – 1:0.

Nitranom stačilo na obrat necelých päť minúť. Už po trinástich sekundách druhej tretiny tečoval Königovu strelu Stümpel a bolo vyrovnané. Na začiatku 25. minúty zakombinovali Piačka s Lelkešom a prvý menovaný dostal Nitru do vedenia – 1:2. V 27. minúte hrala Nitra presilovku, Haring však vybojoval za hosťujúcou bránkou puk, prihral na Stupku, ktorý ešte Kristana neprekonal, ale následne Haring už áno a vyrovnal. Piešťany okamžite po vyrovnaní išli do troch hráčov, keď fauloval Melichárek, ale Nitrania nevyužili viac ako minútovú presilovku 5 na 3. V 36. minúte obral Jakub Ručkay o puk Melichárka, prihral svojmu bratovi Henrichovi a ten opäť dostal Nitranov do vedenia.

V 44. minúte hrali „Corgoni“ presilovku a stačilo im päť sekúnd na jej využitie. Nádašdi prihral Kováčikovi a ten poslal hostí do dvojgólového vedenia. V 49. minúte poslal M. Novák prihrávkou za obranu do brejku Lelkeša a ten zvýšil od žrde už na 5:2 pre Nitru. Odpovedať mohli Holovič aj Lušňák, najmä Lušňákova tutovka volala po góle, Kristan však vytiahol excelentný zákrok. Skóre zápasu uzavrel v 56. minúte Melichárek, ktorý využil zadovku Nemca a skóroval do prázdnej brány.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.