HOKEJ-TE: Banská Bystrica - Nitra
1
Richard Mráz (vľavo) z HK Nitra poèas 4. zápasu semifinále slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 31. marec 2014. Foto: SITA/Ján Viazanièka
24. novembra 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA

HOKEJ: Richard Mráz dal jeden z najrýchlejších hetrikov histórie extraligy

Hokejový útočník HK Nitra Richard Mráz strelil jeden z najrýchlejších hetrikov v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Na tri góly v nedeľňajšom zápase 26. kola proti HK 36 Hant Skalica potreboval 3 minúty a 35 sekúnd. Prvýkrát sa tešil 21-ročný krídelník v čase 27:44 min, keď vyrovnával na 2:2, potom ďalšie dva zásahy pridal v časoch 28:13 a 31:19 min. Medzitým sa strelecky presadil aj Henrich Ručkay a Nitra vďaka štyrom gólom otočila výsledok z 1:2 na 5:2.

Rozdiel medzi troma gólmi Mráza patrí medzi najmenšie v histórii slovenskej súťaže, podrobné štatistiky nie sú k dispozícii. Mráz prekonal tohtosezónny rekord Tipsport extraligy, ktorý od septembrového 5. kola držal Martinčan Tibor Varga. Útočník MHC Mountfield potreboval v prvej tretine súboja s Popradom na hetrik 5 minút a 23 sekúnd.

Mrázov hetrik je dvanástym v Tipsport extralige 2013/2014. Z troch gólov v zápase sa už tešili aj jeho spoluhráči Jozef Stümpel a Lukáš Novák, ktorý je zatiaľ jediným hráčom súťaže v sezóne so štyrmi presnými zásahmi v jednom stretnutí. Pre Mráza je to premiérový hetrik v seniorskej kariére. „Chutil vynikajúco. Dôležité je, že som ho dosiahol pred vlastnými fanúšikmi. Asi naposledy som dal tri góly v jednom stretnutí ešte v doraste, sú to už tri či štyri roky dozadu. Dnes mi to padalo a veľmi ma teší, že sa mi to podarilo doma pred publikom, ktoré je najlepšie v extralige,“ uviedol Richard Mráz.