HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Brankár Dušan Sidor z HK Poprad počas 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 10. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran
11. januára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Hokej: Nitra zdolala Poprad po predĺžení 3:2! (FOTO)

Tipsport extraliga – 38. kolo: HK Nitra – HK Poprad 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0) Góly: 2. Lelkeš (Miroslav Kováčik, H. Ručkay), 40. R. Tománek (Stümpel), 61. P. König (Stümpel, R. Tománek) – 1. A. Lapšanský, 37. T. Sýkora (Mlynarovič) Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: L. Novák (Nitra) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Brath, Šefčík, 3227 divákov Zostavy: Nitra: Kristan – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech, Pavlíček – R. Tománek, Lelkeš, Miroslav Kováčik – L. Novák, Stümpel, H. Ručkay – Pupák, Bajtek, M. Segľa – Piačka, Hrazdíra, Rzavský Poprad: Sidor – R. Suchý, D. Brejčák, Kurali, Dinda, Gáborčík, Makovský, Jáchym – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko – M. Nagy, Mlynarovič, Drábek – Belluš, L. Paukovček, Gápa

Jozef Stumpel (vľavo hore) z HK Nitra a brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 v zápase medzi HK Nitra – HK Poprad.HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Jozef Stumpel (vľavo hore) z HK Nitra a brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) počas 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 10. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran

Podtatranci mali výborný začiatok, keď sa dostali do vedenia už po 58 sekundách. Nitrianskym zadákom ušiel Lapšanský a po sóle na dva razy prekonal domáceho brankára Kristana. Hostia sa však z tesného náskoku tešili iba 21 sekúnd. Miroslav Kováčik krásne prenikol do pásma, posunul puk na Lelkeša, ktorý pohotovou strelou prekvapil Sidora a bolo vyrovnané. Na ďalšie góly si diváci museli počkať až do záveru druhej časti. V 37. min sa po peknej akcii Mlynaroviča presadil Tomáš Sýkora a Poprad znova viedol. Aj na tento gól Nitra našla rýchlu odpoveď. Krátko pred záverom druhého dejstva vyslal Stümpel ideálnou prihrávkou Tománka do nájazdu, ktorý sa následne sám pred gólmanom Sidorom nepomýlil – 2:2.

Brankár Robert Kristan z HK Nitra (vľavo) a Juris Stals z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 v zápase medzi HK Nitra – HK Poprad.HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Brankár Robert Kristan z HK Nitra (vľavo) a Juris Stals z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 10. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran

V tretej tretine sa vyznamenali obaja brankári. Za svoj chrbát nepustili ani jednu strelu, a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom sa už po štyridsiatich sekundách ujala nevýrazná strela obrancu Nitry Königa, ktorá na prekvapenie všetkých skončila v popradskej sieti.

Hlasy: Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „My sme do zápasu nastúpili profesorsky. Mohlo sa nám to vypomstiť. Paradoxne nás však do hry dostalo oslabenie pri vylúčení Lukáša Nováka. Vtedy diváci začali žiť a prenieslo sa to aj na hráčov. Od tej chvíle sme už hrali dobre. Dnes sme však urobili veľa chýb na modrej čiare, z čoho pramenili nájazdy. Vďaka Kristanovi, ktorý nás podržal, sme tento ťažký zápas napokon vyhrali.“

Radosť hráčov HK Nitra (vľavo) a sklamaný brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 v zápase medzi HK Nitra – HK Poprad.HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Radosť hráčov HK Nitra (vľavo) a sklamaný brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 10. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): „Bol to veľmi kvalitný zápas. V prvej tretine sme mali dostatok príležitostí, aby sme vyhrávali vyšším rozdielom. Aj v druhej časti sme mali najskôr viac z hry, ale potom nás pribrzdili vylúčenia. Nitra prebrala iniciatívu a zatlačila nás. V tretej tretine to bol zasa hokej hore-dole. Škoda našich šancí. Nevyužili sme opäť nájazdy a prečíslenia, a tak sa išlo do predĺženia. Tam sa šťastie usmialo na domácich. Keby sme dnes mali toľko šťastia čo Nitra pri víťaznom góle, tak tu vyhráme. Zaslúžili sme si viac ako bod.“