HOKEJ TE: Nitra - Košice
1
SITA HOKEJ-TE: Nitra – Košice Henrich Ručkay (vpravo) a Eugeny Eremenko (vľavo) z HK Nitra počas 4. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 19. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran
20. septembra 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

HOKEJ: Nitra v repríze finále zdolala Košice po nájazdoch (FOTO)

NITRA 19. septembra – V piatkovom súboji 4. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže vyhrala doma Nitra nad úradujúcim majstrom z Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch. Súboj minulosezónnych finalistov otvoril gólom už v 40. sekunde domáci kanonier Roman Tománek, ktorý prekonal Melicherčíka pomedzi betóny. V prvej tretine napriek dostatku šancí diváci ďalší gól nevideli.

HOKEJ-TE: Nitra - Košice

V druhej časti otočili „východniari“ priebeh zápasu. Najskôr v oslabení vyrovnal v 32. min Erik Černák a v 39. min si domáci hokejisti nedali pozor na voľného Adama Jánošíka, ktorý prekonal bezmocného Lakosila. Do konca prostrednej časti ešte stihli Nitrania vyrovnať, keď Jeremenko našiel Henrika Ručkaya a do tretej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu.

V poslednom dejstve išli do vedenia hostia v presilovej hre zásluhou nestarnúceho Petra Bartoša. Domáci odpovedali rovnakou mincou v 52. min, keď v početnej výhode skóroval Lukáš Novák. Košice boli po góle Milana Kolenu blízko k trom bodom, ale domáci tak isto ako v druhej tretine odpovedali v samotnom závere.

Zápas poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Henrik Ručkay. Vyrovnaný duel sa rozhodol až v nájazdoch, keď sa o bod navyše pre domácich postaral najproduktívnejší hráč zápasu Tománek.
Košice klesli v tabuľke z druhého na tretie miesto.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 4. kolo:
HK Nitra – HC Košice 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 1. Tománek, 40. H. Ručkay (Jeremenko) 52. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 60. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi), rozhodujúci sam. nájazd: Tománek – 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. P. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyšek: Hrnka (Košice) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš – Výleta, Šefčík, 2862 divákov

Zostavy:
Nitra: Lakosil – Michal Novák, Nádašdi, Guoth, Kloz, Milo, Jeremenko, Kloz, Piačka – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Slovák, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, Lukáš Novák – Mráz, Lelkeš, Bajtek
Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Bicek – Matúš Chovan, Kolena, Stupka