HOKEJ-TE: Košice - Nitra
Hráèi Nitry sa zdravia s fanúšikmi po piatom zápase HC Košice - HK Nitra semifinále play off hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 31. marec 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
2. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA.sk SITA/AP

HOKEJ: Nitra strelila najviac gólov za 20 minút od roku 2005!

Nitra takmer vyrovnala trenčianske extraligové maximum v počte gólov za jednu tretinu
NITRA 2. decembra – Hokejisti HK Nitra takmer vyrovnali extraligový rekord v počte presných zásahov za jednu dvadsaťminútovku. V nedeľňajšom stretnutí 27. kola Tipsport extraligy zdolali na svojom ľade HK 36 Skalica vysoko 10:2, pričom v druhej tretine dali sedem gólov. Nitranov len jeden presný zásah delil od extraligového maxima, ktoré 18. februára 2005 vytvorili v zápase proti Liptovskému Mikulášu hráči Dukly Trenčín. V rámci 49. kola extraligy vtedy zdolali Liptákov 12:5, pričom druhú tretinu vyhrali 8:1. V tomto stretnutí dosiahol Marián Gáborík šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií.

HOKEJ-TE: HK Nitra - HK 36 Skalica

V nedeľu sa v Nitre z hetrikov tešili Lukáš Novák a Filip Bajtek. Minimálne bod si do tabuľky produktivity pripísalo štrnásť z dvadsiatich nitrianskych korčuliarov. Najviac – štyri – mali Lukáš Novák (3+1) a Jozef Stümpel (1+3). Nitra sa stala prvým tímom v Tipsport extralige 2013/2014, ktorý dal v jednom zápase desať gólov. V minulom ročníku to dokázalo len mužstvo HK 36 Skalica, ktoré nadelilo desiatku Banskej Bystrici (10:1).