HOKEJ-TE: Košice - Nitra
Hráèi Nitry sa zdravia s fanúšikmi po piatom zápase HC Košice - HK Nitra semifinále play off hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 31. marec 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
2. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona., mlyny-nitra.sk Ilustračné: SITA/AP

HOKEJ: Nitra si odniesla zo skalického ľadu tri body!

Skalica 1. novembra –  HK 36 Skalica – HK Nitra 2:7 (1:0, 1:3, 0:4)

Góly: 10. Lažo, 23. Kutálek – 29., 41. Tománek, 41., 52. Chrenko, 25. Kmeč, 39. L. Novák, 43. Piačka. Rozhodovali: Bundil, Stano – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, striedanie: 41. Lipovský za Romančíka (Skalica), 1621 divákov

Už v 1. minúte prísny verdikt rozhodcu Stana poslal na trestnú lavicu domáceho Vyrúbalíka. Strela M. Nováka od modrej čiary len tesne minula Romančíkovu bránku. To však bolo zo strany hostí všetko, domáci sa ubránili. Od úvodných minút sa hral hokej vo svižnom tempe zásluhou oboch útočne naladených tímov. V 11. minúte bol vylúčený Ručkay, no o pár sekúnd aj domáci Lažo a hralo sa 4:4.

V 12. minúte Stümpelovu strelu zastavila len konštrukcia domácej bránky. V 15. minúte sa ocitlo šesť Nitranov na ľade, domáci dostali možnosť presilovej hry, ktorú však nevyužili. Až v poslednej minúte sa diváci dočkali gólu, keď sa Lažovi podarilo doklepnúť puk na 1:0 pre domácich. Druhú tretinu začali domáci presilovou hrou po vylúčení Mila. Skórovať mohol Kozák, no zblízka neprestrelil. Potom išiel na trestnú lavicu domáci Mikéska, hosťujúcej obrane však unikol Kutálek a z uhla zavesil na 2:0. Skóre sa menilo až po skončení početnej výhody Kmečom.

Domáca obrana vtedy váhala s vyhodením puku z vlastnej tretiny. Zápas mal stále vysoké tempo, musel sa páčiť aj Žigmundovi Pálffymu, ktorý sa objavil v hľadisku. V 29. minúte bol vylúčený domáci Obdržálek a hostia vyrovnali, keď sa po chybe obrany ocitol Tománek sám pred Romančíkom a nezaváhal.

Potom zabrali domáci, no ani Stiel a ani Lažo sa gólovo nepresadili. Hostia pôsobili kompaktnejším dojmom, domáci sa im snažili vyrovnať dobrým korčuľovaním a bojovnosťou. V 37. minúte sa puk odrazil iba od masky Kristana, hostia mali šťastie, že domáci neskórovali. Vzápätí sa však naplnilo nedáš-dostaneš, keď Kropáčovu hrúbku potrestal Lukáš Novák.

Hostia predviedli v úvode tretej časti hry bleskovú kombináciu, keď ich strelec Tománek bekhendom zvýšil na 2:4. V tej istej minúte bolo už 2:5, strelcom bol Chrenko. Romančíka po tomto góle vystriedal Lipovský. Nedôraznosť domácej obrany trestal v 43. minúte Piačka, keď zblízka prekonal Lipovského.

Ak boli prvé dve tretiny herne vyrovnané, v tretej na skalickom ľade Nitra už dominovala. V 48. minúte vyloženú šancu hostí spálil Kováčik, keď zblízka netrafil odkrytú časť Lipovského bránky. V 50. minúte bol vylúčený domáci Stieler, presilovku hostia využili Chrenkom. V 54. minúte bol vylúčený Lažo, hostia však skóre nezvýšili. Rovnako pochodili domáci, keď vylúčenie Pupáka v 58. minte na skorigovanie nelichotivého výsledku nevyužili. Za výbornú tretiu tretinu si Nitrania odvážajú zo skalického ľadu tri body.