HOKEJ-TE: Nitra –  Banská Bystrica
HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica Richard Mráz z HK Nitra (vľavo) a brankár Zane Kalemba z HC‘05 Banská Bystrica (vpravo) počas 51. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HC‘05 Banská Bystrica. Nitra, 25. február 2014. Foto: SITA/Martin Havran
26. februára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Nitra prehrala s Banskou Bystricou po samostatných nájazdoch

Hokej – Tipsport extraliga – 51. kolo – utorok:
HK Nitra – HC´05 Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. L. Novák (Lelkeš) – 7. M. Hudec (White, Lepine), rozhodujúci sam. nájazd R. Konečný
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák – Holienka, Valach, 3041 divákov
Zostavy:
Nitra: Lakosil – D. Milo, Nádašdi, Ďurkech, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, P. König, Ordzovenský – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – Bajtek, Hrazdíra, Piačka – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – L. Novák, Lelkeš, R. Mráz
Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Predajniansky, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, R. Konečný – Rapáč, Veilleux, T. Matoušek – Kadura, Zigo, Lamper

HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica

V prvej dvadsaťminutovke sa hral z oboch strán opatrný hokej. Z minima šancí sa zrodil len jeden gól, ktorý v 7. min zaznamenal hosťujúci útočník Michal Hudec. V druhej časti už išla úroveň hry rapídne nahor. V 22. min sa „corgoňom“ podarilo vyrovnať, keď odvážny prienik Lelkeša dotiahol do úspešného konca Lukáš Novák – 1:1. Nitre sa v polovici zápasu naskytla ideálna šanca prvýkrát v dueli nakloniť misky váh na svoju stranu, ale domáci nevyužili presilovú hru piatich proti trom. V zostávajúcom priebehu druhého dejstva sa pri príležitostiach Lelkeša, Segľu a Nádašdiho predviedol v dobrom svetle brankár hostí Kalemba. Keďže rovnako úspešne si počínal na opačnej strane pri strelách Banskobystričanov aj domáci brankár Lakosil, stav po dvoch tretinách bol nerozhodný 1:1.

Do tretej tretiny lepšie naskočili domáci. V 43. min krásnu prihrávku Tomáša Chrenka zakončil z prvej Martin Segľa. Brankár Kalemba však vytiahol skvelý zákrok a puk prikryl na bránkovej čiare. Celú situáciu ešte odobril aj videorozhodca. Domáci boli aj v ďalších minútach nebezpečnejším tímom, ale „nenašli“ autora víťazného gólu v riadnom hracom čase a ani v následnom predĺžení. A keďže podobne aj hráči Banskej Bystrice mali zvlhnutý strelecký prach, stretnutie dospelo do samostatných nájazdov. V „lotérii“ dal domáci tréner Antonín Stavjaňa šancu brankárovi Zimovi, ale šťastie sa usmialo na Banskú Bystricu. Konečný nezostal nič dlžný svojmu menu a gólom zakončil nielen svoj pokus, ale aj celé stretnutie.

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Bol to vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme dostali gól a potom mali problémy pri zakončení. Potom sa to zlepšilo, škoda nevyužitej presilovky o dvoch hráčov v druhomdejstve. Mali sme tam aj ďalšie šance, ale nevyužili sme ich. V tretej tretine to bolo hore-dole, ale víťazného gólu sme sa nedočkali. Banská Bystrica zvíťazila, a tak jej gratulujem k dvom bodom.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Nezačali sme zle, dostali sme sa rýchlo do vedenia. Prvú tretinu sme s domácimi držali krok. Vstup do druhej časti nám nevyšiel. Dostali sme gól, potom sme tam mali zbytočné fauly. Ubránili sme sa presilovkám súpera a naďalej sme držali nerozhodný výsledok. V tretej časti sa oba tímy snažili rozhodnúť zápas. Viac šancí mali domáci, ale napokon sme to dotiahli do predĺženia a následne do nájazdov. V nich sa šťastie usmialo na nás a tuším sa nám podarilo na ´penalty´ prvýkrát v sezóne zvíťaziť.“