HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Radosť hráčov HK Nitra (vľavo) a sklamaný brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) po skončení 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 10. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran
15. februára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračná: SITA/AP

Hokej: Nitra porazila Žilinu 9:2!

Hokej – Tipsport extraliga – 49. kolo: HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 9:2 (3:1, 3:1, 3:0) Góly: 7. D. Milo (Stümpel), 11. L. Novák (Stümpel, R. Tománek), 16. Stümpel (R. Tománek), 21. L. Novák (P. König, Stümpel), 24. R. Tománek (P. König), 37. M. Segľa (Pupák, T. Chrenko), 44. Lelkeš (P. König, M. Segľa), 45. R. Tománek (Nádašdi), 51. H. Ručkay (J. Ručkay, Ordzovenský) – 7. Marek Slovák (Ostrčil, Bene), 39. Marek Slovák (Kalla, R. Tomas) Vylúčení: 2:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil, Lokšík – Kacej, Orolín, 2162 divákov Zostavy: Nitra: Lakosil – D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, Ďurkech, M. Novák – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – R. Mráz, Lelkeš, Bajtek – Piačka Žilina: Koutský – Leško, Martin Chovan, Ďurák, E. Bagin, Ostrčil, Marcel Šterbák, Bajaník, Rúfus – Kalla, T. Varga, Marek Slovák – A. Lipovský, Klouda, R. Tomas – Drevenák, Valášek, Linet – Rehák, Bene, Čičala

O prvý gól zápasu sa postaral v 7. min odchovanec nitrianskeho hokeja Marek Slovák, ktorého ľahká strela skončila za prekvapeným gólmanom Lakosilom. Tesný náskok hostí vydržal iba 12 sekúnd. Ešte v tej istej minúte Stümpel nabil Milovi a bolo vyrovnané. V polovici úvodného dejstva sa domácim naskytla ideálna možnosť streliť vedúci gól pri hre piatich proti trom. Zverenci Antonína Stavjaňu touto šancou nepohrdli a po krásnej presilovkovej súhre sa presadil Lukáš Novák.

V 16. min Tománek pri vlastnom oslabení dokorčuľoval vyhodený puk, následne ho ponúkol pred bránku osamotenému Stümpelovi a po jeho strele už Nitra viedla o dva góly.

V druhej tretine pokračovala Nitra miestami až v drvivom tlaku, ktorý vyústil do ďalších gólov z hokejok Lukáša Nováka, Tománka a Segľu. V závere druhej tretiny sa opäť pripomenul v drese „vlkov“ Marek Slovák, ktorý zužitkoval krásnu prihrávku od Kallu a stanovil výsledok po dvoch tretinách na 6:2. V tretej časti pokračovala Nitra vo výbornom výkone. Žilinčania nestačili na súpera po každej hernej stránke a do konca zápasu inkasovali ešte trikrát.

Do streleckej listiny sa ešte postupne zapísali Lelkeš, Tománek a Henrich Ručkay. Nitra na domácom ľade deklasovala poslednú Žilinu 9:2. Hlasy: Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Výsledok hovorí za všetko. Od druhej tretiny to bol ten náš typický hokej. Konečne sa nám darilo strelecky a verím, že sme pobavili aj divákov. S výsledkom aj hrou sme veľmi spokojní.“

Martin Groma (tréner Žiliny): „Dnes sme podali veľmi zlý výkon. Išli sme do vedenia, ale potom sme prestali hrať a ďalšie minúty už patrili domácim. Našou naivitou a nedisciplinovanosťou sme dostávali súpera do šancí a ten ich dokázal využiť. Dnes zaslúžene vyhrala Nitra.“