HOKEJ-TE: HK Nitra - HK 36 Skalica
1
HOKEJ-TE: Nitra – Skalica Martin Segľa z HK Nitra (vpravo) aBruno Mráz z HK 36 Skalica (vľavo) počas 27 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK 36 Skalica. Nitra, 1. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
5. marca 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: SITA/AP

HOKEJ: Skalica porazila Nitru 2:1

Hokej – Tipsport extraliga – posledné 54. kolo základnej časti:
HK 36 Skalica – HK Nitra 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 23. Obdržálek (Vyrůbalík, R. Školiak), 26. Kutálek (B. Mráz) – 47. Hrazdíra (Pupák, Nádašdi)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík
Zostavy:
Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, T. Staňo, Trška, M. Srnec, L. Kozák, Gründling, Mikéska – Obdržálek, R. Školiak, Lažo – Šátek, B. Mráz, Kutálek – B. Jankovič, M. Preisinger, R. Kropáč – M. Sloboda, F. Novák, Vereš
Nitra: Lakosil – D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech, Pavlíček – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – L. Novák, Lelkeš, Bajtek – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Piačka, Hrazdíra, Tábi

Duel Skalice s Nitrou sľuboval pekný hokej, avšak prvá tretina trochu zaostala za očakávaniami. Hostia boli pod obrovským tlakom domácich hokejistov, ktorí ho však nedokázali pretaviť do gólu. Absencia Jozefa Stümpela bola zrejme natoľko citeľná, že Nitra sa nevedela dostať zo skalického zovretia. Mohla ďakovať vo vynikajúcej forme chytajúcemu brankárovi Lakosilovi za to, že prvá tretina sa skončila bez gólov.

Druhá tretina sa v podaní Nitry niesla v rovnakom duchu ako prvá, avšak hostia za svoju pasivitu už pykali. Na konci 23. min domáci konečne udreli. Strelec gólu Obdržálek predviedol peknú výmenu puku so Školiakom a Vyrůbalíkom a našiel voľné miesto v Lakosilovej bránke – 1:0. Skalica nepoľavovala vo svojom úsilí a na konci 26. min boli domáci opäť odmenení za svoju snahu. Domáce publikum rozjasal Kutálek, ktorý dokázal skórovať 14 sekúnd po tom, ako sa Skalica dostala do presilovky. Strela k pravej žŕdke bola nad Lakosilove sily, a tak Skalica viedla po druhej tretine nad Nitrou 2:0. Nič na tom nezmenil ani Kutálkov samostatný nájazd na samom konci 30. min, keď Lakosil opäť čaroval. Ak chcela Nitra so zápasom ešte niečo urobiť, v tretej tretine musela poriadne zabrať.

Skalica držala Nitru pod tlakom aj počas prvých piatich minút tretej tretiny, no vtedy Nitra, akoby čakajúca na svoju šancu, udrela. Hrazdíra v 47. min v spolupráci Nádašdiho a Pupáka dokonale zaskočil nekoncentrovanú obranu domácich a poriadne zdramatizoval zápas, ktorý sa zdal byť, aspoň podľa prvých dvoch tretín, jasne v réžií Skaličanov. Zvyšok zápasu sa však Nitra nedokázala dostať k súvislejšiemu tlaku, a preto sa zápas skončil 2:1 pre Skalicu.