HOKEJ-TE: Košice - Nitra
1
Zľava: Jozef Stümpel z Nitry, Peter Sojèík z Košíc a Robert Kristan z Nitry v zápase 30. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HK Nitra. Košice, 10. december 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
11. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.sk

Hokej: Nitra podľahla Košiciam 4:3!

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 30. kolo:
HC Košice – HK Nitra 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Góly: 8. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 9. Hrnka (Hinďoš, Štrbák), 17. R. Jenčík (M. Kolba, Štrbák), 24. Hinďoš (Hrnka, Jokeľ) – 14. Ordzovenský (Stümpel, R. Tománek), 25. Martin Segľa (D. Milo, Pavlíček), 52. L. Novák (tr. strieľanie)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Jonák – Holienka, Valach, 4123 divákov
Zostavy:
Košice: Hylák – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba – Sojčík, T. Marcinko, Bicek – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Jokeľ, Hinďoš, Hrnka – Matis, Češík, R. Konečný
Nitra: Kristan (24. Zima) – Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, Pavlíček, M. Novák, Ďurkech, od 43. Pupák – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – od 23. Štumpf

Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné, lepší štart do stretnutia mali Košičania. V 8. min milimetrová prihrávka Sojčíka našla nekrytého Marcinka, ktorý otvoril účet zápasu. Prese o 60 s to bolo už 2:0 po tom, ako brankár Kristan neudržal strelu Štrbáka od modrej a Hrnka bez problémov doklepol. Nitra strelila kontaktný gól v 14. min, počas presilovky zakončil Ordzovenský. Z dobrej pozície potom mieril Štrbák nad bránku. Aj „oceliari“ ťažili z početnej výhody, keď v 17. min Jenčík dorazil Kolbovu strelu – 3:1.

V 24. min sa ujala Hinďošova strela z uhla, po ktorej vystriedal Kristana v bránke hostí Zima. V 25. min unikol Macejkovi Segľa a znížil na rozdiel dvoch gólov z pohľadu hostí (2:4). V polovici stretnutia mal Sojčík nepresnú koncovku. V presilovke to márne skúšal Jenčík a v početnej výhode sa nepresadil ani Bartoš.

Nitra v tretej tretine zvýšila úsilie, v 51. min Ručkayovu strelu ešte Hylák vyrazil, ale o minútu neskôr inkasoval. Macejko nedovolene zastavil Lukáša Nováka, ktorý pri trestnom strieľaní našiel medzeru medzi Hylákovými betónmi. V poslednej minúte sa hostia v hre bez brankára napokon márne pokúšali o vyrovnanie, predĺženie si nevynútili.