17. apríla 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

HOKEJ: Košice doma zdolali Nitru a sú krok od titulu!

HC Košice – HK Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0) – stav série: 3:2

KOŠICE 17. apríla – Po štvrtkovom piatom zápase finálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2013/2014 sú bližšie k zisku majstrovského titulu hráči HC Košice. Zverenci trénera Antona Tomka zvíťazili v Steel Aréne nad Nitrou 2:1 po samostatných nájazdoch, keď triumf domácich zariadil v štvrtej sérii P. Bartoš.

HOKEJ-TE: Košice - Nitra

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre duelu domáci Peter Sojčík, ale o tri minúty neskôr vyrovnal Miroslav Kováčik. V ďalšom priebehu mali obaja súperi viacero šancí, no brankári Rastislav Staňa a Robert Kristan predvádzali jeden krajší zákrok za druhým. Gól už v riadnom hracom čase ani v predĺžení nepadol, v nájazdoch triumfovali Košice 2:1

Šiesty duel finálovej série je na programe v sobotu 19. apríla v Nitre. Hostia v tomto stretnutí môžu rozhodnúť o zisku majstrovského titulu.
Hokej – Tipsport extraliga – Slovnaft play-off – finále – piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):
Góly: 23. Sojčík (Bicek), rozhodujúci sam. nájazd P. Bartoš – 26. Miroslav Kováčik (Lelkeš, Milo)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Šefčík, M. Valach, 8347 divákov
Nájazdy: T. Chrenko nedal, P. Bartoš nedal, Miroslav Kováčik nedal, G. Spilar 1:0, Lelkeš 1:1, M. Bartanus nedal, P. Bartoš 2:1, Nádašdi nedal

Zostavy:
Košice: Staňa – Macejko, Cebák, Deyl, Klouček, Šeda, Kolba, Skalický, M. Takáč – Jenčík, P. Bartoš, G. Spilar – M. Bartánus, T. Marcinko, Hrnka – Sojčík, Češík, Bicek – Gmitter, Jokeľ, Hinďoš
Nitra: Kristan – Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Bača, Ďurkech – Miroslav Kováčik, Lelkeš, J. Ručkay – H. Ručkay, Stümpel, Tománek – Bajtek, T. Chrenko, Martin Segľa – Piačka, Hrazdíra, R. Mráz