HOKEJ-TE: Trenèín - Nitra
1
HOKEJ-TE: Trenčín - Nitra Zľava: Peter Ordzovenský z HK Nitra, Ondrej Mikula z Dukly Trenčín a Robert Kristan z HK Nitra počas hokejového zápasu 52. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Nitra. Trenčín, 28. február 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr
1. marca 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Extraliga – Trenčín – Nitra

Hokej – Tipsport extraliga – 52. kolo:
Dukla Trenčín – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 25. Troliga (O. Mikula), 31. Troliga (Bobček, B. Jánoš) – 3. Tománek (Stümpel, P. König), 29. D. Milo (Miroslav Kováčik), 42. Pupák (T. Chrenko), 60. J. Ručkay (Miroslav Kováčik, H. Ručkay)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Jura – M. Valach, Holienka, 1340 divákov

Zostavy:
Trenčín: A. Nagy – Čerešňák, Pozník, Bobček, M. Nemčík, M. Habšuda, Novajovský, E. Bednár – Komínek, Róbert Petrovický, O. Mikula – B. Jánoš, Troliga, T. Klíma – T. Lipták, O. Rusnák, J. Šimíček – Koyš, M. Toman, F. Macejka – D. Hudec (od 41. min)
Nitra: Kristan – P. König, Ordzovenský, D. Milo, Nádašdi, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača – L. Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Bajtek, Lelkeš, R. Mráz

Hostia už v 3. min využili presilovku Tománkovou prudkou strelou spomedzi kruhov. Nitra dobre narúšala súperovu rozohrávku, domáci sa nevedeli útočne presadiť a hostia v úvodnej časti svoj náskok kontrolovali.

Trenčín pridal na dôraze v ofenzíve až na začiatku druhej tretiny a prišli aj šance – najskôr Macejka nevyužil sólový nájazd, potom Komínek netrafil odkrytú bránku. Až v 25. min efektným bekhendom do horného rohu skóroval Troliga – 1:1. Vyrovnané skóre nevydržalo dlho, už o tri a pol minúty prenikla Milova strela cez brankárovu hokejku do siete a hostia opäť viedli o jeden gól. V 31. min však uspel počas presilovky opäť Troliga dôrazom v skrumáži pred bránkou a svojím druhým presným zásahom vyrovnal. Nitra sa následne ubránila viac než minútovej početnej prevahe súpera o dvoch hráčov.

V 42. min Pupák strelou do odkrytej časti bránky získal pre hostí opäť tesný náskok, keďže na domáce hokejky sa stále viac vkrádala nervozita, Nitra si s prehľadom udržiavala miernu výhodu a súpera už k ničomu nepustila. Dvadsať sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil víťazstvo hostí Jakub Ručkay, ktorý skóroval do prázdnej bránky.