HOKEJ-TE: HK Nitra - HK 36 Skalica
HOKEJ-TE: Nitra – Skalica Matúš Rais z HK Nitra (vpravo) abrankár Patrik Romančik z HK 36 Skalica (vľavo) počas 27 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK 36 Skalica. Nitra, 1. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
2. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA.sk SITA/AP

HOKEJ: Extraliga – Nitra – Skalica

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 27. kolo:
HK Nitra – HK 36 Skalica 10:2 (1:1, 7:0, 2:1)
Góly: 4. L. Novák (Stümpel, Nádašdi), 23. Pupák (Piačka), 24. L. Novák (Stümpel, R. Tománek), 28. Bajtek (T. Chrenko, H. Ručkay), 33. L. Novák (Stümpel, R. Tománek), 34. Bajtek (D. Milo), 36. Rais (R. Tománek, L. Novák), 40. Pupák (Kmeť, D. Milo), 43. Bajtek (Martin Segľa), 44. Stümpel (Rais) – 6. Obdržálek (M. Kuľha, R. Školiak), 56. Šátek
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beluška, Stano – Tvrdoň, Výleta, 2324 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, M. Bača, Ordzovenský, M. Novák, Rais, Piačka, Ďurkech – M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák
Skalica: Romančík (36. Lipovský) – L. Kozák, Mikéska, Šohajda, Trška, Staňo, Srnec – M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – R. Kropáč, M. Sloboda, Lažo – Šátek, B. Mráz, F. Novák – Dvonč, Stieler, B. Jankovič

Pod Zoborom sa hral rýchly ofenzívny hokej. Skóre otvoril v 4. min L. Novák po prihrávke Stümpela. Domáca radosť trvala len dve minúty – dravý Obdržálek pretlačil puk za brankára Kristana. Do kabín odchádzali tímy za nerozhodného stavu 1:1.

V druhej tretine sa spustil nevídaný gólový uragán, ktorý odštartoval v 23. min Pupák. O minútu neskôr sa do streleckej listiny zapísal L. Novák, ktorému prihrával ako na podnose puk skúsený Stümpel. V 28. min už viedla Nitra trojgólovým rozdielom. Brankára Romančíka prekonal Bajtek. V 33. min zaznamenal L. Novák svoj druhý gól, opäť po prihrávke Stümpela. V 34. min strelil druhý gól aj Bajtek, to už domáci viedli 6:1. Nitra pokračovala v tlaku a v 36. min zaznamenala ďalší gól z hokejky Raisa. Následne sa do bránky Skalice postavil Lipovský. Gólovú smršť v druhej tretine zakončil Pupák.

Nitra pokračovala v aktivite aj na začiatku tretej tretiny, keď v 43. min zaznamenal Bajtek tretí gól v zápase. Už o minútu sa dočkali diváci vytúženej desiatky z hokejky Stümpela. Domáci potom poľavili, čo hostia využili na úpravu výsledku – na konečných 10:2 znížil Šátek, keď využil chybu nitrianskej obrany.
Hlasy:
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Po sérií neúspešných výsledkov sme chceli dnes vyhrať. Nabádali sme útočníkov ku korčuliarskej aktivite, v prvej tretine sme sa dostali do vedenia, ale potom sme inkasovali lacný gól. V druhej tretine sme urobili drobné korektúry v zostave a prostredná časť zápasu nám vyšla nad očakávanie. Zápas sa hral v dobrej atmosfére, diváci sa zabavili, takže sme spokojní.“
Andrej Výboh (tréner Skalice): „Ťažko sa hodnotí zápas po takomto výsledku. Boli sme si vedomí sily súpera, ale na druhej strane sme do zápasu išli s veľkou maródkou a s juniormi v obrane. V piatok sme mali náročný zápas s Košicami, a tak do tohto zápasu sme šli s cieľom držať nerozhodný výsledok čo najdlhšie. To sa nám darilo len v prvej tretine. Potom naša obrana skolabovala, hráči nestačili fyzicky na výbornú kombinačnú hru súpera. V tretej tretine sme nechceli inkasovať veľa gólov, ale súper bol efektívny v ofenzíve a opäť sa dokázal presadiť.“