HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Zľava: Jozef Stumpel, Roman Tománek, Lukáš Novák, Peter Ordzovenský a Peter Konig z HK Nitra počas 20 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 13. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
16. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Extraliga – Nitra – Košice

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 21. kolo:
HK Nitra – HC Košice 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 14. L. Novák (H. Ručkay, T. Chrenko), 16. Stümpel (L. Novák), 23. Segľa (Bajtek, M. Hamrák), 32. T. Chrenko (H. Ručkay, M. Kováčik)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Jonák – Bednár, Snášel, 3600 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, M. Novák, Ďurkech – H. Ručkay, T. Chrenko, M. Kováčik – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák – Piačka
Košice: Hylák (32. Riečický) – Štrbák, Deyl, Macejko, Klouček, Šeda, Cebák, R. Konečný, Kolba – R. Jenčík, D. Pašek, Spilar – L. Nagy, Češík, Bicek – P. Bartoš, T. Marcinko, Hrnka – Hinďoš, Boltun, Jokeľ
Súboj dvoch najlepších tímov extraligy sa začal pred parádnou diváckou kulisou vo vysokom tempe. Košice boli v úvode aktívnejším mužstvom. Naštartovali ich najmä tri presilové hry, z ktorých však nevyťažili nič. Domáci brankár Kristan sa prekonával a likvidoval šance „oceliarov“ ako na bežiacom páse. Erupcia radosti vybuchla v Nitra aréne prvýkrát v 14. min, keď lišiacku prihrávku H. Ručkaya spoza bránky zužitkoval L. Novák. Onedlho viedli „corgoni“ už o dva góly. Pri vylúčení hosťujúceho Marcinka sa zrodila ďalšia ukážková kombinácia, na ktorej konci bol skúsený Jozef Stümpel – 2:0.

V prostrednej časti dominovala na ľade Nitra a svoju prevahu vyjadrila aj gólmi. V 23. min sa v pred bránkou presadil dôrazný Martin Segľa a v 32. min vyhnal hosťujúceho brankára Hyláka na striedačku pohotový Tomáš Chrenko. Do bránky Košíc sa následne postavil Riečický. Jeho fantastické zákroky najmä počas dvojminútovej dvojnásobnej presilovej hry Nitry zachránili východniarov od ďalších inkasovaných gólov. Hra sa ešte v závere druhej časti priostrila, ale skóre sa už nemenilo.

V tretej tretine domáci s prehľadom kontrolovali dianie na ľade. Košice sa snažili dosiahnuť aspoň čestný úspech, ale nájsť recept na pozornú defenzívu súpera podporenú skvelým gólmanom Kristanom sa im do konca stretnutia nepodarilo. Nitra vyhrala nad Košicami 4:0 a nenašla premožiteľa ani v jedenástom domácom zápase sezóny.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Začiatok bol vyrovnaný, potom sme sa dostali do vedenia. Hrali sme nátlakový hokej, tlačili sme sa dopredu, dali sme góly. V druhej tretine sme pokračovali v dobrom tempe a pridali ďalšie presné zásahy. Škoda, že sa ešte nepresadila naša elitná formácia v presilovke o dvoch hráčov. V tretej tretine sme sa stiahli dozadu a chceli sme ubrániť čisté konto, pretože brankár Kristan si to dnes naozaj zaslúžil. Košičania za nepriaznivého stavu 4:0 neuniesli tlak a hrali príliš agresívne. Nechceli sme, aby sa naši hráči zranili a tak sme hrali radšej disciplinovane smerom dozadu. Hráči to dnes zvládli na sto percent a zaslúžia si absolutórium.“
Anton Tomko (tréner Košíc): „Dnes to bol veľmi rýchly a bojovný zápas. Vzhľadom na priebeh zápasu je výsledok pre nás veľmi krutý. V prvej tretine sme boli lepším tímom, ale bez streleného gólu sa vyhrať nedá. Súper nám potom dal dva góly z priestoru pred bránkou, pričom som upozorňoval chalanov, že Nitra je tam silná. Ako hovorím, bez streleného gólu a desiatich vylúčených hráčov nemôžeme pomýšľať na lepší výsledok.“