HOKEJ-TE: Nitra - Banská Bystrica
1
HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica Richard Lelkeš (druhý zľava a Henrich Ručkay (vpravo) z HK Nitra počas 33 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HC‘05 Banská Bystrica. Nitra, 28. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
29. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Extraliga – Nitra – Banská Bystrica

Hokej – Tipsport extraliga – 33. kolo – sobota:
HK Nitra – HC‘05 Banská Bystrica 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Góly: 19. Lelkeš (M. Novák, H. Ručkay) – 4. Handlovský (James Martin, Kadura), 11. R. Konečný (Heizer, Macháček), 12. Bambúch, 36. M. Hudec (Bambúch)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Pupák (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta, 3600 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan (12. Zima) – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, Pavlíček – Mir. Kováčik, Lelkeš, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – Piačka, Bajtek, Rzavský
Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Devečka, Šilovič, Bendík – Kadura, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Wilson – R. Konečný, Heizer, Lamper – Petro, Róth

Hokejisti spod Zobora vstúpili pred vypredaným hľadiskom do zápasu laxne a už v prvej tretine inkasovali tri góly. O ten prvý sa postaral už v 3. min Lukáš Handlovský, ktorý z ostrého uhla prestrelil brankára Nitry Kristana. V polovici úvodnej časti už bolo 0:2, keď peknú Heizerovu prihrávku zužitkoval Konečný. Otrasená Nitra zakrátko kapitulovala aj do tretice. V 12. min sa presadil pri vlastnom oslabení Bambúch a vyhnal Kristana na striedačku. Do domácej bránky sa postavil Zima a zakrátko sa poriadne zapotil pri presilovke hostí. Nitra však neinkasovala a tento moment jej troška dvihol už poriadne nabúrané sebavedomie. Navyše v 19. min sa „corgoňom“ podarilo skresať manko, keď presne namierila nová akvizícia v domácom drese Lelkeš.

V druhej tretine sa Nitra snažila o kontaktný gól, ale neúspešne. Výborný gólman Banskej Bystrice Kalemba likvidoval šance domácich ako na bežiacom páse. V polovici zápasu dokonca „vygumoval“ aj samostatný únik najlepšieho strelca Nitry Tománka. Stredoslovákom sa v prostrednej časti podarilo vyťažiť z minima maximum. Asi jediná vážnejšia šanca hostí sa skončila hneď gólom. V 36. min unikol po pravej strane rýchly Hudec a chladnokrvne uzavrel gólový sumár po dvoch tretinách na 1:4. Diváci už v poslednej dvadsaťminútovke gól nevideli, ale zaujali ešte sľubné gólové šance na oboch stranách – trestné strieľanie Tománka na strane domácich a samostatný únik Kaduru na strane hostí.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „My sme nezachytili úvod zápasu, po prvom góle sme znervózneli. Za stavu 0:3 sa nám ťažko dvíhalo. Napriek tomu tam snaha bola. Nepremenili sme však gólové šance. Jednoducho neodohrali sme dobrý zápas, a tak sme zostali bez bodu.“
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Sme vďační za toto víťazstvo. Mali sme sériu zlých výsledkov, ale počas prestávky sme sa dali dokopy. Chalani dnes bojovali od prvej do poslednej minúty, nechali tam srdce. Začali sme dobre, Nitra potom vyvinula obrovský tlak. V kritických momentoch nás podržal brankár Kalemba. Dnes sme podali kvalitný tímový výkon.“