HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
1
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Henrich Ručkay z HK Nitra (v strede) a brankár Dušan Sidor z HK Poprad (vpravo) počas 20 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 13. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
7. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

HK Nitra – HKM Zvolen 4:1 v 28. kole extraligy – sumár, text

Nitra 6. decembra  – HK Nitra – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 11. Stümpel, 31. Tománek, 38. Tománek, 46. Chrenko – 48. Hertl, Rozhodovali: Lokšík – Junek, Šefčík, vylúčení na 2 minúty: 2:4, vyššie tresty: Kováčik (Nitra) 10 minút (nešportové správanie), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, počet divákov: 3399.
zostavy:
Nitra: Kristan – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Ďurkech, Rais, M. Novák, Závodský – Kováčik, Chrenko, Ručkay – Tománek, Stümpel, L. Novák – Segľa, Hamrák, Bajtek – Piačka, Kmeč, Pupák – Štumpf
Zvolen: Šimko – Juraško, Pokovič, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Ďaloga – Chovan, Brabenec, P. Zuzin – Škvaridlo, Jurík, Baláž – Čánky, Bortňák, Mančák – Síkela, Fekiač, L. Zuzin

Už v 2. minúte stretnutia zazvonila na bráne hostí tyč, po strele Kováčika a v 4. minúte mohol otvoriť skóre domáci Lukáš Novák po prihrávke Stumpela, no tvrdou strelou prestrelil Šimkovu bránku. Gól napokon prišiel v 11. minúte, Lukáš Novák naservíroval puk pred bránku Stumpelovi a ten zblízka skóroval. V 13. minúte mohol znížiť Chovan, útočník Zvolena však v nájazde Kristana neprekonal. V závere prvej tretiny ešte Michal Novák napriahol od modrej, Šimko vyrazil puk pred seba a zlikvidoval aj Bajtekovu dorážku.
V polovici druhej časti zápasu poslal Ordzovenský skvelú prihrávku cez celú ľadovú plochu Tománkovi, ktorý samostatný nájazd zakončil bekhendovým blafákom – 2:0. O štyri minúty Stumpel spoza bránky našiel úplne voľného Tománka a ten strelou bez prípravy napálil iba do Šimka. Krátko na to Zvolenčan Ďaloga naservíroval puk Ťavodovi ten z prvej vypálil, ale Kristan výborným zákrokom udržal čisté konto.  V 38. minúte skóroval opäť Tománek a zvýšil na 3:1. V 46. minúte Chrenko napádaním vzal puk Muchovi a osamotený pred Šimkom zavesil pod hornú žrdku – 4:0. O dve minúty hostia skorigovali výsledok, prihrávka spoza bránky našla Hertlovu hokejku a ten zblízka prekonal bezmocného Kristana – 4:1.