HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica
1
HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica Miroslav Pupák z HK Nitra (druhý zpravo) a brankár Zane Kalemba z HC‘05 Banská Bystrica (vpravo) počas 15 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HC‘05 Banská Bystrica. Nitra, 25. október 2013. Foto: SITA/Martin Havran
26. októbra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

HK Nitra – HC'05 Banská Bystrica 5:3 v 15. kole

Nitra 25. októbra – Už v 3. minúte sa predviedla staronová posila zadných radov domácich Michal Novák, ktorý strelou od modrej čiary trafil hornú žŕdku Kalembovej brány. V 8. minúte však už brankár hostí kapituloval, keď po peknom prieniku z pravej strany skóroval Miroslav Pupák. Tridsaťštyri sekúnd pred prvou sirénou zvýšili Nitrania na 2:0, keď po prihrávke Stümpela skóroval Ručkay, gól musel odobriť videorozhodca.
V úvode druhej časti stretnutia sa presadil kapitán Nitry Stümpel, keď spoza bránky lišiacky dostal puk až pomedzi Kalembove betóny a Nitra viedla už 3:0. V polovici stretnutia však prišli dva rýchle góly hostí, keď po skrumáži pred Kristanovou bránou Handlovský znížil na 3:1 a o 35 sekúnd za pomoci domáceho obrancu upravil na 3:2 Lunter.

V 47. minúte Nitra zvýšila vedenie opäť na rozdiel dvoch gólov, keď v presilovke Hamrák spoza bránky našiel hokejku Bajteka, ktorý poslal puk za Kalembov chrbát. V 52. minúte hostia zdramatizovali stretnutie, keď Lamper zaznamenal kontaktný gól na 4:3. Dve minúty pred treťou sirénou však zaúradoval Tomáš Chrenko zo svojej kancelárie za súperovou bránou, našiel medzi kruhmi Kováčika a ten zvýšil na konečných 5:3.