Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra divadlo kniha Gabriela dolna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre - koláž NitraDen.sk
25. novembra 2022 Zaujímavosti od NitraDen.skDAB Diskusia()

Herečka dlhodobo pôsobiaca v Nitre, Gabriela Dolná, vydáva knihu o svojom živote i kariére

Jednoducho Gaba – to je názov knihy, ktorú o svojom živote v súkromí aj na javisku napísala dlhoročná herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Gabriela Dolná. Ako sama prezradila, čitatelia nájdu v knihe všetko, od jej detstva cez prvé účinkovanie v divadle až po súčasnosť. Slávnostne bude uvedená do života 25. novembra o 16. hodine v divadelnom bufete Zákulisie.

Kniha Jednoducho Gaba začala vznikať počas covidovej pandémie. „Písať som začala vlastne z nudy. Papiernictvá boli zatvorené, tak som písala do zošita, ktorý používam na poznámky počas štúdia na Univerzite tretieho veku. Nie som „priateľkou“ počítačov, preto som následne dávala rukou písané strany prepisovať svojej susedke a kamarátke. Takto postupne začala vznikať moja kniha. Korektúry v knihe robili redaktori vo vydavateľstve Blumi, ale prvé zásahy robila už moja pani profesorka z gymnázia, slovenčinárka, ktorá ma pri práce veľmi povzbudzovala. Bola to pre mňa skutočná motivácia,“ hovorí Gabriela Dolná.

Kniha má 116 strán. Čitatelia na nich nájdu všetky dôležité udalosti z herečkinho života. Od detstva, ktorého veľkú časť strávila u milovanej babičky, cez dospievanie až po jej hereckú kariéru.

Gabriela dolna jednoducho gaba_final.jpg
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre

V tej knihe je všetko, rozobrala som v nej aj moje súkromné vzťahy a nedávala som si servítku pred ústa. Takže sa čitatelia dozvedia aj to, ako žijú herečky v súkromí,“ spomína Dolná s úsmevom.

Vo svojej knihe píše aj o tom, ako začínala svoju kariéru v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, ako prvýkrát stála na doskách, ktoré znamenajú svet i to, ako prišla do Nitry, a mnoho ďalšieho „Je tam celý môj život doplnený fotkami zo súkromia aj z inscenácií, v ktorých som účinkovala,“ uviedla Dolná.

Celkom nový zážitok

Knižka Jednoducho Gaba vychádza vo vydavateľstve Blumi, čitatelia si ju môžu kúpiť v sieti kníhkupectiev Martinus. Do života bude uvedená 25. novembra o 16.00 hod. v Zákulisí DAB.

Kolaz nitra divadlo kniha Gabriela dolna.jpg
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Do sveta ju budem vyprevádzať spolu s mojou dcérou Tatianou, s riaditeľom DAB Jaroslavom Dóczym a umeleckým šéfom divadla Matúšom Bachyncom. Pozvala som samozrejme aj všetkých priateľov a kolegov. Neskôr chcem moju knihu predstaviť aj v prešovskom divadle, kde som začínala a tiež v Spišskej Novej Vsi, kde mám naplánované predstavenia. V živote som už zažila veľa premiér, ale táto bude pre mňa úplne nová. Vlastnú knihu som ešte do života neuvádzala, bude to pre mňa celkom nový zážitok a verím, že všetko dobre dopadne a kniha sa bude čitateľom páčiť,“ povedala Dolná.

Nápad na ďalšiu knihu

Ako prezradila, už teraz nosí v hlave nápad na ďalšiu knihu. Jej téma je spojená s ostrovom Bali.

Môj syn tam žije už tri roky a aj ja mám k tomuto miestu vzťah. Takže v knihe by mali byť zaznamenané práve príbehy z Bali. Bude to skôr také cestopisné rozprávanie o mojich dobrodružstvách na tomto ostrove spojené s tamojšou skvelou gastronómiou,“ dodala Dolná.

Kolaz nitra divadlo kniha Gabriela dolna.jpg
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Kolaz nitra divadlo kniha Gabriela dolna.jpg
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X