Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska komunitná nadácia, Rigúrky z hry Človeče, nehnevaj sa
SITA Správkyòa Nitrianskej komunitnej nadácie ¼ubica Lachká (vpravo) predstavuje verejnosti figúrky. Svätoplukovo námestie v Nitre od štvrtku zdobia 1,6-metrové figúrky z hry Èloveèe, nehnevaj sa! Sú súèasou projektu Aby ľudia ľuïom pomáhali, ktorý organizuje Nitrianska komunitná nadácia. Výtvarne figúrky spracovali študenti katedry výtvarnej tvorby a výchovy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Nitra, 20. september 2007. Foto: SITA/Mária Pietová
11. novembra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Granty získalo šesť projektov zameraných na aktivity detí

NITRA 11. novembra  – Šesť projektov zameraných na podporu kvality vzdelávania a voľného času detí a mladých ľudí v Nitrianskom kraji získalo granty. Sumu 5 700 eur si prerozdelili v rámci programu Aby ľudia ľuďom pomáhali Nitrianskej komunitnej nadácie. Jednotlivé projekty finančne podporilo šesť firiem tým, že si kúpili umelecky stvárnené figúrky z hry Človeče, nehnevaj sa! vysoké zhruba 1,6 metra. Sami si vybrali, nad ktorým projektom prevezmú patronát.

„Tento program je jedinečný, lebo spája mnoho prospešných aspektov, ako sú filantropia, pomoc a umelecký talent,“ povedala správkyňa nadácie Ľubica Lachká.

Vďaka programu Aby ľudia ľuďom pomáhali vyrastie v Golianove pri soche Svätého Urbana detské ihrisko, v Mudroňove vznikne v nevyužívanej miestnosti obecného úradu malá telocvičňa. Krízové stredisko SOS Hurbanovo zabezpečí z grantu didaktické pomôcky pre deti. Centrum Slniečko, ktoré sa venuje práci s týranými deťmi, zorganizuje Vianočný bazár.

Školáci zo Základnej školy Fatranská v Nitre sa počas víkendov od marca do júla 2014 zapoja do zážitkového spoznávania histórie hradu Hrušov. Deti z Materskej školy Topoľová a Domova sociálnych služieb Socia budú kresliť na nové drevené tabule na spoločnom školskom dvore. Agentúru SITA informovala PR manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie Petra Hadžová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X