Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Strecha pre Váš nápad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NKN
31. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Grantový program Strecha pre Váš nápad pozná víťazov, tieto školy budú podporené

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s firemným partnerom realizovala už po druhýkrát grantový program Strecha pre Váš nápad. Financie na projekty získali základné školy v Nitrianskom kraji, ktoré budú podporené celkovou sumou takmer 9 000 eur.

Program, ktorý nadácia vyhlasuje v spolupráci s partnerom Bramac – strešné systémy, je zameraný na rozvoj kreatívnych nápadov na základných školách a podporu spolupráce žiakov s učiteľmi. „Strecha pre Váš nápad sa snaží v rodičoch, pedagógoch, ale predovšetkým v žiakoch, budovať pocit spolupatričnosti a zodpovednosti. Chceme, aby sa žiaci od mladého veku učili pracovať aj na dobrovoľnej báze a pomáhali tvoriť lepšie podmienky v prostredí, v ktorom žijú,“ uviedla PR manažérka NKN Romana Bojdová.

Podporených bolo 9 projektov za 8 678 eur

Cestujeme po Slovensku – Obec Lok, 1 000 eur

Projekt je zameraný na učivo vlastivedy, v ktorom žiaci zážitkovou formou prostredníctvom zaujímavých cestovateľských výprav budú môcť spoznať a navštíviť historické a prírodné pozoruhodnosti.

Veselé soboty v škole – Základná škola Jána Amosa Komenského Tvrdošovce, 855 eur

Predkladatelia projektu chcú žiakom atraktívnou formou ukázať, že vedomosti a zručnosti získané v škole, môžu využiť neskôr v bežnom živote. Zorganizujú tri stretnutia pre žiakov s názvom „Veselé soboty“, počas ktorých budú zapojení do aktivít, ktoré prepoja vedomosti a zručnosti zo školy.

V zdravom tele zdravý duch – Základná škola s materskou školou, Demandice 131, 1 000 eur

Deti v ZŠ s MŠ v Demandiciach nemajú telocvičňu. Preto sa škola rozhodla vybudovať v areáli školského dvora fit park, kde si deti zašportujú počas hodín telesnej výchovy, i počas voľných chvíľ na fitnes strojoch.

Separujeme odpad – Základná škola kniežaťa Pribinu, 858 eur

Prostredníctvom zážitkového učenia, didaktických hier, rovesníckeho vzdelávania budú žiaci získavať poznatky, aby vedeli separovať komunálny odpad a chápali význam pojmu recyklácia.

Zóna pre zážitkové učenie a oddych v objatí zelene – Základná škola s materskou školou – Alapiskola és Óvoda Kolíňany, 991 eur

Žiaci školy spolu s pedagógmi vybudujú na školskom dvore oddychovú zónu z paliet (stôl, lavice), doplnia školský dvor o novú výsadbu kríkov, okrasných a bylinkových záhonov.

Záhrada, ktorá učí – Základná škola, Výčapy – Opatovce, 975 eur

Približne 200 žiakov sa bude tešiť z novovytvorenej učebne v prírode, pocitového chodníka či minipolíčok so zeleninou, ktoré si sami vytvoria.

Námestie remesiel – Základná škola Pohraničná Komárno, 999,90 eura.

Predkladatelia projektu inovatívnymi formami vzdelávania prepoja teóriu s praxou, zorganizujú pre žiakov vzdelávacie workshopy, kde sa oboznámia s rôznymi technikami spracovania prírodných materiálov a druhotných surovín.

Veľkým skokom za zdravím – Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským – Alapiskola Diakovce, 1 000 eur

ZŠ zrevitalizuje svoje športové ihrisko. V rámci projektu vybudujú nové doskočisko s rozbehovou dráhou asi 30m, pomáhať budú aj rodičia žiakov.

BE OUT– Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom, 1 000 eur

Zámerom predkladateľov projektu je vybudovať v areáli ZŠ s MŠ v Jure nad Hronom vonkajšie fitnes centrum. Zakúpia stroje, ktoré budú slúžiť na precvičenie svalov celého tela.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X