Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Strecha pre Váš nápad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NKN
31. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Grantový program Strecha pre Váš nápad pozná víťazov, tieto školy budú podporené

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s firemným partnerom realizovala už po druhýkrát grantový program Strecha pre Váš nápad. Financie na projekty získali základné školy v Nitrianskom kraji, ktoré budú podporené celkovou sumou takmer 9 000 eur.

Program, ktorý nadácia vyhlasuje v spolupráci s partnerom Bramac – strešné systémy, je zameraný na rozvoj kreatívnych nápadov na základných školách a podporu spolupráce žiakov s učiteľmi. „Strecha pre Váš nápad sa snaží v rodičoch, pedagógoch, ale predovšetkým v žiakoch, budovať pocit spolupatričnosti a zodpovednosti. Chceme, aby sa žiaci od mladého veku učili pracovať aj na dobrovoľnej báze a pomáhali tvoriť lepšie podmienky v prostredí, v ktorom žijú,“ uviedla PR manažérka NKN Romana Bojdová.

Podporených bolo 9 projektov za 8 678 eur

Cestujeme po Slovensku – Obec Lok, 1 000 eur

Projekt je zameraný na učivo vlastivedy, v ktorom žiaci zážitkovou formou prostredníctvom zaujímavých cestovateľských výprav budú môcť spoznať a navštíviť historické a prírodné pozoruhodnosti.

Veselé soboty v škole – Základná škola Jána Amosa Komenského Tvrdošovce, 855 eur

Predkladatelia projektu chcú žiakom atraktívnou formou ukázať, že vedomosti a zručnosti získané v škole, môžu využiť neskôr v bežnom živote. Zorganizujú tri stretnutia pre žiakov s názvom „Veselé soboty“, počas ktorých budú zapojení do aktivít, ktoré prepoja vedomosti a zručnosti zo školy.

V zdravom tele zdravý duch – Základná škola s materskou školou, Demandice 131, 1 000 eur

Deti v ZŠ s MŠ v Demandiciach nemajú telocvičňu. Preto sa škola rozhodla vybudovať v areáli školského dvora fit park, kde si deti zašportujú počas hodín telesnej výchovy, i počas voľných chvíľ na fitnes strojoch.

Separujeme odpad – Základná škola kniežaťa Pribinu, 858 eur

Prostredníctvom zážitkového učenia, didaktických hier, rovesníckeho vzdelávania budú žiaci získavať poznatky, aby vedeli separovať komunálny odpad a chápali význam pojmu recyklácia.

Zóna pre zážitkové učenie a oddych v objatí zelene – Základná škola s materskou školou – Alapiskola és Óvoda Kolíňany, 991 eur

Žiaci školy spolu s pedagógmi vybudujú na školskom dvore oddychovú zónu z paliet (stôl, lavice), doplnia školský dvor o novú výsadbu kríkov, okrasných a bylinkových záhonov.

Záhrada, ktorá učí – Základná škola, Výčapy – Opatovce, 975 eur

Približne 200 žiakov sa bude tešiť z novovytvorenej učebne v prírode, pocitového chodníka či minipolíčok so zeleninou, ktoré si sami vytvoria.

Námestie remesiel – Základná škola Pohraničná Komárno, 999,90 eura.

Predkladatelia projektu inovatívnymi formami vzdelávania prepoja teóriu s praxou, zorganizujú pre žiakov vzdelávacie workshopy, kde sa oboznámia s rôznymi technikami spracovania prírodných materiálov a druhotných surovín.

Veľkým skokom za zdravím – Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským – Alapiskola Diakovce, 1 000 eur

ZŠ zrevitalizuje svoje športové ihrisko. V rámci projektu vybudujú nové doskočisko s rozbehovou dráhou asi 30m, pomáhať budú aj rodičia žiakov.

BE OUT– Základná škola s materskou školou, Jur nad Hronom, 1 000 eur

Zámerom predkladateľov projektu je vybudovať v areáli ZŠ s MŠ v Jure nad Hronom vonkajšie fitnes centrum. Zakúpia stroje, ktoré budú slúžiť na precvičenie svalov celého tela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X